Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 01. 2009 20:18

Gooorila
Příspěvky: 33
Reputace:   
 

Nastavení kalkulačky:

Omlouvám se, stupidní problém, ale naježil jsem si novou kalkulačku (Casio fx 85ES). Něco jsem tam asi nastavil a výsledek dělení se mi zobrazuje jako zlomek (Takže 9 / 8 se nezobrazí jako destinné místo 1,125, ale jako zlomek 9/8). V návodu jsem hledal, ale nenašel. Pokoušel jsem se dát kalkulačku do továrního nastavení, ale nepomohlo. Nevíte, co jsem zmáčkl?

Offline

 

#2 13. 01. 2009 20:44 — Editoval halogan (13. 01. 2009 21:59)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Nastavení kalkulačky:

Zdravím dalšího majitele 85ES, je parádní.

Dočasné řešení - tlačítko S<=>D.

Jinak zkoušel jsem najít řešení tvého problému a hrozně jsem si znefunkčnil kalkulačku :) Šel jsem do nastavení (Setup) a tam do Input/Output (IO) a teď mi nefunguje správně S<=>D. Siny a cosiny se mi jako zlomky neukážou :/
Edit: Tak nic, ono se přepíná mezi MathIO a LineIO.

Pokud tedy chceš permanentně ROVNOU výsledky, tak si zapni LineIO. Pokud chceš zlomky (pokud jdou), tak si dej MathIO a přepínej na vyčíslení přes S<=>D. Tohle používám už leta a doporučuji.

Offline

 

#3 13. 01. 2009 21:16

Gooorila
Příspěvky: 33
Reputace:   
 

Re: Nastavení kalkulačky:

Tak v manuálu píšou, že se zařízení resetuje: shift > 9 > 3 > AC , ale mi to dělá pořád. Kalkulačka je super, ale někdy až moc :o). Díky za návod, kde to jde aspoň provizorně.

Offline

 

#4 13. 01. 2009 21:40

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Nastavení kalkulačky:

Nemáš na kalkulačce zezadu tlačítko na reset? Já mam starší modeel fx-82TL a tam je.

Offline

 

#5 16. 01. 2009 14:31

Gooorila
Příspěvky: 33
Reputace:   
 

Re: Nastavení kalkulačky:

Nemám. Jedině někde pod krytem, ale do toho drbat nebudu :o). Pracuji s S<=>D, co mi poradil Halogan (čímž mu ještě jednou děkuji)

Offline

 

#6 16. 01. 2009 15:38

Pavel
Místo: Ostrava/Rychvald
Příspěvky: 1828
Škola: OU
Pozice: EkF VŠB-TUO
Reputace:   135 
 

Re: Nastavení kalkulačky:

↑ Gooorila:

co třeba počítat bez kalkulačky :-)


Backslash je v TeXu tak důležitý jako nekonečno při dělení nulou v tělesech charakteristiky 0.

Offline

 

#7 16. 01. 2009 18:15

Gooorila
Příspěvky: 33
Reputace:   
 

Re: Nastavení kalkulačky:

já to neumím s kalkulačkou, natož bez ní :o). Ale jednou možná přestoupím do vyššího levelu a budu mrskat odmocniny z hlavy a jen s pomocí tužky a papírku :o). Na druhou stranu, když připravuji zakázku a objednávám skla (nepožární, takže hodně drahé) do našich stěn, radši bych ty statisícové částky svěřil té kalkulačce, než mi :oD

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson