Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 03. 2009 12:15

rakem
Místo: Ostrava
Příspěvky: 48
Reputace:   
 

Wolfram Mathematica

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto programem?Chci se zeptat, jestli se dá sehnat v češtině a zda-li umí i napsat postup řešení úkolu, nebo jenom píše rovnou výsledek.Díky

Offline

 

#2 13. 03. 2009 15:13

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Wolfram Mathematica

Jeden z nejdražších a nejlepších systémů počítačové algebry.

Postup řešení neumí, protože to ani není cílem.

Doporučuji zvážit, jestli takový program opravdu potřebujete. Pokud chcete abz yobrayoval i postup, pak asi moc kovaný v matematice nebudete a na řešení bežných úloh by mohla stačit volně šiřitelná Maxima, nebo levnější Derive.

Offline

 

#3 13. 03. 2009 16:06

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Wolfram Mathematica

Byl jsem kdysi na přednášce o Mathematice a slyšel jsem, že na některých školách je snad pro studenty po dbu studia Mathematica zadarmo (viz licence zde: http://www.wolfram.com/products/license/unlimited.html ). Nevím jakých škol se to týkalo, ale zkus se poptat, jestli na to není šance i u vás.
Jinak studentské ceny jsou kolem čtyř tisíc.
http://www.mathematica.cz/download/cenik-sw.html

Osobně studentskou verzi vlastním, párkrát jsem ji použil. V grafickém módu si nerozuměla s mým Linuxovým prostředím (compiz v nějakém starším Ubuntu, tuším 7.04), v textovém módu měla problémy s kódováním (těžko ovladatelná). Pod jinými operačními systémy by toto nastávat nemuselo. S integrály apod. si poradí obstojně, diofantické rovnice ale třeba moc řešit neumí (což je asi společná vlastnost s Maplem i Maximou). Do češtiny přeložena není. Nedávno jsem kompletně reinstaloval systém a Mathematicu jsem do nového už nedával, tak ani nevím, jak by se bavila s novou verzí Ubuntu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson