Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 12. 2014 23:05 — Editoval OiBobik (16. 12. 2014 23:06)

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

"Přesunuto"

Ahoj,

mám takovou psavou a flákací náladu, tak mě napadlo se zeptat:

Je nutné (z technických či logistických důvodů) udržovat (dlouhodobě) informace o tom, které téma bylo odkud kam přesunuto?

Jde mi samozřejmě o sekci Vysoká škola: Pokročilá matematika, kde je přesunutých témat takové množství, že témata, která skutečně patří do oné sekce, se v jejich záplavě tak či onak ztratí.

Počet zobrazovaných témat v sekci by se tím sice výrazně snížil, ale přijde mi, že by to taky nemuselo být nijak na škodu.

(Zároveň bych rád vyjádřil respekt k moderátorům, kteří stále zvládají zabloudilá témata přesouvat... Skvělé, jen tak dál! : ) )

EDIT: vidím, že se na to už někdo ptal. Tak prosím o smazání.


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#2 17. 12. 2014 10:11

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: "Přesunuto"

Zdravím,

(Zároveň bych rád vyjádřil respekt k moderátorům, kteří stále zvládají zabloudilá témata přesouvat... Skvělé, jen tak dál! : ) )

:-) hlavní přesouvač je kolega Stýv. Ale nějaký ten smeták by se ještě našel, pokud bys občas měl flákací náladu a prošel povinným hlasováním :-)

obvykle se to po kolegovi Stývovi potom snažím poklízet (slušné tempo na úklid - nenechávat více, jak jednu stránku - teď to přetékalo značně, jelikož bylo hodně přesunutých a u mne nebyl čas). Přesouvala jsem tak, že nejdřív jsem vrátila téma zpět a potom opět přesunula ovšem s podmínkou nenechávat odkaz na původní.

Teď jsem zkoušela přesouvat hromadně - máme "Moderovat fórum", ve kterém témata vyberu (i přesunutá) a rovnou přesunu např. do VŠ úvodu bez ponechání přesměrování. Ovšem, jak se teď podíváš do VŠ úvodu, tak je tam zároveň přesunuté a samotné téma - dobře vidět na "Parciální derivace" od Tequilla77 nebo "Pomoc s programem na Řady". Ale asi je to menší zlo, než zaplácaná VŠ pokročila.

Nevím, zda jde nastavit, aby uživatele primárně při přihlášení na fórum směrovalo na "seznam mých témat" (nemělo by to nijak vadit, překliknout na Hlavní stránku by byla záležitost chvilková, ale snad by to ochránilo před troglodyty). 

Pořádek prostě musí být :-) uvaž: mám zpracovat 2 těsta, na která jsem nenalepila nálepky, co to - vzhledově jsou stejná, prostým zkoumáním na rozdíl ve skladbě jsem k ničemu nedošla, teď čekám, jak dopadne troubový test na vzorku - jedno by mělo naskočit, druhé ne. Tak.

Offline

 

#3 17. 12. 2014 18:50

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

Re: "Přesunuto"

↑ jelena:

Ahoj,

no já bych klidně témata z pokročilé matematiky do úvodu zametal ze těch mých divných nálad, akorát jako skoro všechno co dělám by šlo o činnost nepravidelnou až nahodilou. Tak je otázka, jestli by měl někdo o takového "moderátora" zájem.

Jinak přeju hodně štěstí s troubovým experimentem - já naštěstí nepeču, tak se do takových svízelů nedostávám. : ))

Zdravím


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#4 18. 12. 2014 23:21

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: "Přesunuto"

↑ OiBobik:

:-) troubový experiment dopadl výborně, tento rok jsem ani nemusela předělávat linecké pro nedostatečnou souměrnost, za kterou bych byla pokárána (řádně jsem dbala na správné namáhání smykem ve všech směrech a dosažení izotropní plácky). Ovšem nevím, kde v tom jarním vánku budu skladovat správně fyzikálně plněné úlky.

Tak je otázka, jestli by měl někdo o takového "moderátora" zájem.

hlasování jsem založila, mělo by trvat týden (řekneme, že vyhodnotíme po Silvestru) :-) Zdravím a děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson