Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 04. 2010 19:16

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Aristoteles.cz

Vazeni kolegove matematici. Na tomto foru uz se delsi dobu prilis nepohybju. Vidim, ze je tady spousta novinek, napriklad reputace, to se mi libi, jen tak dal. Kdyz ucim matematiku, tak lidi casto odkazuju na toto forum, nebot vim, ze zde najdou ty spravne lidi s ochotou pomoci.

Ted uz ale k memu dotazu. Mate nekdo zkusenosti se serverem www.aristoteles.cz? Zajimalo by me, co si o tomto projektu myslite, zda jste nepriklad neuvazovali o zakoupeni clenstvi, pripadne zda nekdo z vas clenstvi zakoupeno ma a muze mi sdelit, zda je spokojen s tim, co za sve penize dostal? Pripadne by me zajimalo, zda existuji podobne projekty (klidne i zahranicni).


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#2 07. 04. 2010 00:25

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Aristoteles.cz

Zdravím srdečně, náš vážený Moderatorče a výchovný poradče :-)

Velkou radost jsem měla, když jsem viděla příspěvek, ale ten obsah... Poslala jsem Tobě mail ohledně mého přehledu placených řešení (zejména z Východu), nevím však, zda máš zde uvedený mail funkční (web funkční není).

Se zmiňovanou www.... žádnou osobní zkušenost nemám, moje cvičenky "velké holky-dalkářky" měly zakoupeny vstup a nějaké příklady, ale nijak to nepomohlo - potřebovaly osobní velmi polopatický výklad. Bylo to úplně běžné - níc specifického. Myslím, že sbírka řešených příkladů (taková zelená pro SŠ, Polák, Bušek apod.) je dost bohatá a kvalitní.

Technickou a obsahovou stranku uvedené www.... určitě posoudiš sám.

Zcela respektuji, že za www... je čas a práce - a chtít za to peníze - všechno v pořádku. Že se dostáváme k problému nákupu hotových řešení - to je o něčem jiném. Není to záležitost autoru stránky, ani nikoho, kdo hotová řešení nabizí. S Tvou otázkou to asi ani nesouvisí. Pokud bude zájem probírat, co považuji za vhodné nakoupit a co se má dělat samostatně - můžeme to rozvinout.

Na www... se z principu neodkazuji (není problém najit jiné odkazy) - po přečtení jedné odpovědi autora na jejich fóru, ale moje zásady jsou v některých ohledech zvlaštní.

Autor www... je zde také zaregistrovan a napsal sem jeden příspěvek.

To je asi všechno, co vím. Měj se velmi hezky a občas nám něco pěkného a výchovného napíš. Budu se těšit.

----
OT: přispějtě, prosím, do dotázníku - setkání spolužáků bylo velmi dojemné čtení :-). Veřím, že i chlapec z hájovny nájde spoluzáka z lážovské malotřídky (osobní podrobnosti - není nutné, pokud kolegyňka Ivanka bude chtít, tak si vyžádá) - o chlápci z hájovny je stejně známo, že se matematice věnuje profesně (v jistém dílě počítal kuřáta - myslím, že to dokáže až do 15 nebo do 17, ale nejsem si jistá)

Mějte se hezky.

Offline

 

#3 07. 04. 2010 12:58

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Aristoteles.cz

Ahoj jeleno, tvuj email jsem obdrzel a dekuji za nej velice. Obratem jsem poslal odpoved, ale zrejme nejakym dilem nahody nedorazila, takze jsem ji dneska poslal znovu. Uvidime, jestli prijde...

Snad moderatorum zde nevadi, ze jsem uvedl odkaz na placenou sluzbu. Urcite to neni pokus o propagaci ani o rozpoutani nejake prehnane kritice diskuze.

Nejsem si jisty co presne znamena konec vety "Velkou radost jsem měla, když jsem viděla příspěvek, ale ten obsah... " Je mi potesenim, ze me tady nekdo rad vidi. Mam ovsem pocit, ze obsah prispevku nepovazujes ze vhodny.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#4 07. 04. 2010 18:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Aristoteles.cz

↑ Lishaak:

děkuji - odpoveď  jsem sice nedostala, ale pošta teď chodí různě...

Vhodnost-nevhodnost tématu jistě posoudil tým drsných moderátorů.

Radost opravdu mám, moje "ten obsah..." se vztahovalo k tomu, že tento Tvůj příspěvek se mi původně zdal jako nejmeně záživný a podnětný ze všeho, co jsi dosud zde napsal (omluva). Ale také to neminím jako podnět pro kritiku námětu, ani zmiňované služby.

Řekla bych, že dosavadní směr tohoto fóra neměl potřebu posuzovat kvalitu projektů, řekneme "srovnatelných, co do obsahu", ale postavených na jiné myšlence, než toto fórum.

Moje osobní zkušenost s placeným řešením jen pozorovatelská - sáma jsem takovou službu nepotřebovala, řešení jsem však viděla (to jsem popsala v mailu - zde bych považovala za nevhodnou reklamu). A k poskytování vzorových řešení jsem se vyjádřila - kvalitní ověřená sbírka toho poskytne daleko více.

Však je možné, že se někdo ozve více k tématu.

Asi tak... (minimálně jeden přínos to mělo - zjistila jsem, že se příliš zaměřuji pouze na jeden směr antických autorů, tak si nechám na závěr dubna něco dovézt, v těchto dnech bych neměla čas). Za tento námět velmi děkuji a srdečně zdravím :-)

----
OT: test skladby v odkazu je od M. Lermontova "Valerik".

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson