Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 08. 03. 2008 19:05

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Nečitateľnos? príspevkov

Prosím moderátorov alebo autorov príspevkov,aby prepísali príspevky bez TeXu do TeXu,lebo to sa v tom nikto(teda aspoň ja) nevyzná a teda ani nemôže pomôc? .Napríklad ja keď vidím sple? nezrozumiteľných znakov napísaných textom,tak zavriem tému,ale keby som tam videl korektný zápis v TeXe,tak by som sa snažil aj rozmýšľa? nad problémom.


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#2 08. 03. 2008 20:55

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

O to se moderátoři v rámci svých časových možností snaží...


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#3 09. 03. 2008 12:10

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

Tak nějak… Navíc když vidím netexový výraz, ale pod ním už plno příspěvků, pokládám za zbytečné to převádět. A většinou než se k nějakému takovému výrazu dostanu, už pod ním plno odpovědí je.


2+2=4

Offline

 

#4 09. 03. 2008 18:16

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ Lukee:

Zdravim, neco jsem hledala na Vychode a nasla jsem toto : http://dubinushka.ru/form/  treba se bude nekomu hodit  - uplne prave tlacitko dole umoznuje ukazat, co je napsano

Offline

 

#5 09. 03. 2008 18:33

andrew
Příspěvky: 98
Reputace:   
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

2jelena : Zdravim, ne ze by mi rustina vadila, ale ja ji vubec nerozumim :) Spis pouzivam (kdyz uz) tohle a nebo toto.

Offline

 

#6 09. 03. 2008 19:00

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ andrew:

Zdravim :-) vsak  toto ma stejny zdroj :-) Z toho vyplyva, ze nas vazeny Admin urcite udela "cvak" a budeme to mit tady take. Nebot jsme strasne rozmazleny spolek :-)

Ja jen zareagovala, na to, ze kolega jarrro by neodpovidal, pokud nebude naTeXovano, coz by byla velka skoda.

Na matematickou rustinu mame uz tady na foru tema, srdecne zvu a, myslim, uz tady na foru zaznelo, ze smerem na Vychod se da najit moc materialu v djvu, coz jinde nevidim.

До свидания, уважаемый друг Андрюша :-)

Offline

 

#7 09. 03. 2008 19:11

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ jelena:
„Zdravim :-) vsak  toto ma stejny zdroj :-) Z toho vyplyva, ze nas vazeny Admin urcite udela "cvak" a budeme to mit tady take. Nebot jsme strasne rozmazleny spolek :-)“
:-). Technicky by to asi nebyl problém, bude to nějaký Ajax, ale dost dobře nevím, k čemu by to bylo — když si tady dáte u psaní zprávy náhled, poslouží to úplně stejně.

Nebo jde o ten editor? Ten editor je v postatě fajn, ale podle mě může pomoci jen tomu, kdo už TeXu rozumí — ten, kdo o TeXu nic neví, tomu stejně moc nepomůže, obávám se…


2+2=4

Offline

 

#8 09. 03. 2008 19:21

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

Ale tohlencto vypadá zajímavě — http://www.sitmo.com/latex/


2+2=4

Offline

 

#9 09. 03. 2008 19:22

andrew
Příspěvky: 98
Reputace:   
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

2jelena : vsak  toto ma stejny zdroj :-)
Ja vim, ja jsem jenom byl linej tak nejak rozume to napsat. :)

jarrro by neodpovidal, pokud nebude naTeXovano, coz by byla velka skoda.
No tohle je tema samo o sobe na dalsi vlakno. I ja mam par vyhrad, ale radeji je neuvedu, neb bych pak byl za pedanta. Coz nechci. :)

Na matematickou rustinu mame uz tady na foru tema,
O tomto tematu tez vim, ale jak jsem jiz napsal  я не говорю Россию (doufam, ze to Yahoo prelozilo dobre :) ).

smerem na Vychod se da najit moc materialu v djvu, coz jinde nevidim.
Ano to mate naprostou pravdu, viz treba lib.org.by Z anglickych stranek uvedme treba avaxhome.org nebo gigapedia.com (zde to chce registraci)...

Offline

 

#10 09. 03. 2008 20:35

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

Takže jsem tady zkusmo nahrál ten editor LaTeXu. Tady ho neuvidíte, vložil jsem ho pouze do post.php, takže musíte kliknout na Zaslat příspěvek, pak už je nepřehlédnutelný. Co tomu říkáte? Nejde změnit barva pozadí, takže je to trochu jako pěst na oko. Má-li někdo menší rozlišení, bude mu to vytékat, s tím se nedá nic dělat. Ještě mě napadlo, že bych ten editor skryl a uživatel by si ho mohl zobrazit kliknutím na nějaké tlačítko. Možná by se dalo i udělat nějaké trvalé nastavení, abyste si to nemuseli pokaždé skrývat/odkrývat.


2+2=4

Offline

 

#11 09. 03. 2008 21:56

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ Lukee:
to je dobrý nápad hlavne kvôli veľkosti obrázku
http://www.sitmo.com/gg/latex/latex2png.2.php?z=300&eq=%5Cfrac%7B%5Csqrt%7Ba%5E2%2Bb%5E2%7D%7D%7B%5Csqrt%7Bx%7D-%5Csqrt%7By%7D%7D
hneď je to lepšie viditeľné(urobil som to kopírovaním adresy obrázku z editora a vložením medzi tagy img)


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#12 10. 03. 2008 00:26 — Editoval jelena (10. 03. 2008 00:40)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ andrew:

Liny a pedant - bohuzel pozice jsou jiz obsazene:-) lina jsem ja, pedant je Marian (cos je dobre a prinosne). Jeste by byla moznost "liny pedant" nebo "pedanticky lenoch" - tot otazka, co je lepsi.

Yahoo prelozilo slusne - to je zajimave, jak tvar slova svadi slovana k pouziti urciteho rodu (co ja vim, jakeho rodu Yahoo?)

Pripominky k TeXovani - nebo k uprave prispevku obecne. Uz se to otviralo, ale muze se otevrit zase. Pravdou je, ze mame dost predpokladu (vlastne, ani nevim, co by jeste chybelo) mit prispevky ve slusne uprave, ale nejsem si jista, zda je mozne dospet k nejakemu jednotnemu nazoru, jak ma byt prispevek upraven (dbam na zavorky, to ano).

Rozhodne, uznavam, ze moje "polopaticke vyjadrovani" ve vykladech asi neni to uplne prave orechove a pro oko matematika musi pusobit strasne. Proto se opravdu nepoustim do temat, primo zamerenych na teoreticky zaklad. Mam ale dost "nadoucovano", abych si troufla radit tam, kde je potreba praktickeho pouziti. Upravu - hm, asi primerene tematu.

Na druhou stranu se tady nechavam inspirovat okruhy, o jejich existenci jsem pouze tusila a ze toho je :-)

↑ Lukee: dekuji, no co si jeste muzeme prat?   

Pise se v tom dobre, ale ja se priklanim k editoru "toto" - pusobi takovym klidnejsim dojmem.

Hezky vecer :-)

Offline

 

#13 10. 03. 2008 18:54

didik
Příspěvky: 109
Reputace:   
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

Lukee napsal(a):

Ještě mě napadlo, že bych ten editor skryl a uživatel by si ho mohl zobrazit kliknutím na nějaké tlačítko. Možná by se dalo i udělat nějaké trvalé nastavení, abyste si to nemuseli pokaždé skrývat/odkrývat.

Za toto bych se moc přimlouval.


Vím, že nic nevím.

Offline

 

#14 10. 03. 2008 20:57

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ didik: Tak, hotovo. Sice to byla trochu dobrodružná jízda, ale zdá se, že to funguje. Ve výchozím nastavení je editor zobrazený, ale dá se kliknutím na tlačítko „Skrýt LaTeXový editor“ schovat. Je to realizováno přes cookies, ne přes profil — nechtělo se mi hrabat se v databázi. Takže vaše nastavení bude platné, dokud budete používat stejný prohlížeč/počítač.


2+2=4

Offline

 

#15 10. 03. 2008 21:03

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ jelena: „Pise se v tom dobre, ale ja se priklanim k editoru "toto" - pusobi takovym klidnejsim dojmem.“
Jenže to v podstatě není WYSIWYG — nezobrazuje to tam automaticky co uživatel píše (musí se klikat na náhled), což je podle mě docela nevýhoda.


2+2=4

Offline

 

#16 10. 03. 2008 21:28 — Editoval jelena (10. 03. 2008 23:43)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ Lukee:

Nutim ja snad koho?

Nektery uzivatel ma bohatou predstavivost, jiny umi kliknout na "zobrazit", dalsi, at si pouziva, co se mu libi nebo nepouziva vubec.

Ale ted kolega jarrro treba vklada do prispevku obrazky - to znamena, ze dalsi uzivatel nebude moci kopirovat, co je jiz jednou natexovano a musi to psat od zacatku, je to tak? Coz u uzivatele s privlastkem shodnym "lina", je trochu problem.
Hlavne nevyhoda, kdybych chtela navazat na zadani v dotazu, tak abych to vypisovala znovu :-(

Editace: no, vlastne, zpusob, jak to vklada, je vec uzivatele - tak bych se primlouvala za "nevkladani obrazku", pokud samozrejme takovy obrazek neni povazovan za dusevni vlastnictvi.

klikatko "skryt, zobrazit" je moc pekne :-)

Offline

 

#17 10. 03. 2008 21:40

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ jelena: Já neříkám, že někoho nutíš :-). Kopírovat již napsané Texové výrazy lze stejně jako doteď. Třeba ten obrázek ↑ jarrro: má tuto URL:

Code:

http://www.sitmo.com/gg/latex/latex2png.2.php?z=300&eq=%5Cfrac%7B%5Csqrt%7Ba%5E2%2Bb%5E2%7D%7D%7B%5Csqrt%7Bx%7D-%5Csqrt%7By%7D%7D

Když ten prapodivný řetězec za „q=“ přehodíš tady do TeXu, vyhodí ti to stejný výsledek:

$%5Cfrac%7B%5Csqrt%7Ba%5E2%2Bb%5E2%7D%7D%7B%5Csqrt%7Bx%7D-%5Csqrt%7By%7D%7D$
%5Cfrac%7B%5Csqrt%7Ba%5E2%2Bb%5E2%7D%7D%7B%5Csqrt%7Bx%7D-%5Csqrt%7By%7D%7D

Řetězec v URL je akorát escapován a vypadá tak příšerně.


2+2=4

Offline

 

#18 10. 03. 2008 21:45 — Editoval jelena (10. 03. 2008 21:50)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

↑ Lukee:

hm, no, myslis, ze jsem to nezkusila, jako prvni vec :-)

Uz jsem prece rikala, ze tady mame vsechno, nac si vzpomeneme, jeste si zvyknu a budu se pokouset i v realu pronaset neco ve smyslu - "ja bych si prala..." - to chci videt reakci okoli :-)

Offline

 

#19 11. 03. 2008 21:59

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: Nečitateľnos? príspevkov

Když už jsme u té čitelnosti, tak jsem konečně po několika měsících přepsal jeden řádek v CSS a tak už se TeXové výrazy před samotným načtením zobrazují černou barvou, ne tou nekontrastní šedou, jak tomu bylo doteď.


2+2=4

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson