Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 24. 08. 2010 20:46

pusik1989
Místo: Praha 3
Příspěvky: 344
Reputace:   
 

hrana elementarni bunky

chi se zeptat kdyz mam zadano, a mam vypocitat delku bunky medi
ro=8900kg/m^3
Mm=0,06354
Avangardova konstanta= 6,02*10^25
a= ?

mam vzorecek a= 3odmocniva z (4*Mm*Ar)/ró

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) jelena)

#2 24. 08. 2010 21:04

maly_kaja_hajnejch-Lazov
Příspěvky: 467
Reputace:   24 
 

Re: hrana elementarni bunky

Myslim ze by melo stacit dosadit do vzorecku.

Offline

 

#3 24. 08. 2010 21:06

pusik1989
Místo: Praha 3
Příspěvky: 344
Reputace:   
 

Re: hrana elementarni bunky

nj ale tenhle vzorecek je spatne .... chcete mi rict ze delka bunky vyjde v kilometrech ?

Offline

 

#4 24. 08. 2010 21:44

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: hrana elementarni bunky

↑ pusik1989:

nevím přesně uložení atomů v buňce, teď se mi nechce zjišťovat, ale pokud budu odvozovat z objemu, tak bych dostala:

$a=\sqrt[3]{\frac{4M_r}{N_A \rho}}$

mám trochu více zvyklé označení pro Avog. číslo a pro mol. hmotnost.

Uložení atomů bude mít vliv na číslo 4.

--------------------

OT: na VŠ jsem se ptala, protože mi nebylo tak úplně jasné, pro který stupěň je taková sbírka, co řešite s kolegou Arstorem (myslela jsem, že pro SŠ) - tak mi to nesedělo se záměrem být na VŠ. Děkuji za vysvětlení :-)

OT pro maly_kaja_hajnejch-Lazov: z návratů již jsem se zaradovala, ale snad bude i více oficiální přiležitost (když jsme se tak připravovali - natřeli jsme vrata).

-------------------------------------konec OT ----------------------------------

Offline

 

#5 25. 08. 2010 10:21

maly_kaja_hajnejch-Lazov
Příspěvky: 467
Reputace:   24 
 

Re: hrana elementarni bunky

↑ jelena:
OT: preji pekny den, vidim ze ma nova identita byla rychle odhalena. Moc pozdravu vsem :) Behem prazdnin jsem vicemene jenom sledoval co se deje, kdo vsechno doma posloucha cviceni na bubny a jine hudebni nastroje a tak podobne.

-----------------------------------------

K puvodnimu dotazu: zakladem uspechu je mit dobry vzorecek (ten jsem nekontroloval, predpokladal jsem ze je opsany z ucebnice a je dobre) a mit vsechno v rozumnych jednotkach. Ta "Avangardova konstanta" je v poradku? Na wikipedii maji jinou mocninu u destiky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Avogadrova_konstanta

Offline

 

#6 28. 08. 2010 22:51

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: hrana elementarni bunky

↑ maly_kaja_hajnejch-Lazov:

Zdravím Vás srdečně a děkuji za pozdravy (s radosti vyřidím všem, co cvičí na bubny a jiné nástroje a tak podobně),

to vůběc ne - jste absolutně k nepoznání (musela jsem se podívat do 1. dílu knihy, abych byla v obrazu). Ale předpokládám, že v hájovně jste veden k pořádku a samostatnosti, tak mám dotaz - o právo označovat témata za vyřešena se přihlasite sám dobrovolně? Děkuji.

-------------------------
K tématu - kolega sděloval, že materiály má od kamaráda. Jelikož i "Avangardova konstanta" byla dána do pořádku, za což děkuji a téma označim za vyřešené.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson