Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 21. 10. 2010 16:07

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

kvanta a funkce XNOR

Dobrý den,
napadl mě tento příklad ale bohužel něj nestačím, přesto by mě výsledek zajímal. K obrázku: do komory s látkou dopadá záření, excituje atomy a ty zpět vyzařují fotony dvěma otvory na fotoelektronky. Prochází-li obvodem s fotoelektronkou proud a oběma zároveň, pak na výstupu po XNOR je logická hodnota 1. Jaká je pravděpodobnost, že na výstupu bude 1? Kolik 1 bude v časovém intervalu t na výstupu?
Něco jsem již počítal s analogií vzniku páru mezonu ale stejně jsem skončil u absorbce a deexcitace, můžete se prosím někdo podívat na tento příklad?

http://www.sdilej.eu/pics/22e92e1c93a2cb19ae3d39da734daece.JPG

děkuji

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) medvidek)

#2 22. 10. 2010 03:18 — Editoval medvidek (22. 10. 2010 03:52)

medvidek
Moderátor
Místo: Praha
Příspěvky: 860
Reputace:   53 
 

Re: kvanta a funkce XNOR

↑ 7867088:
Mělo by se jednat o spontánní emisi fotonů, v takovém případě budou generovány impulsy s přibližně Poissonovým rozdělením. Při vyšších intenzitách bude fotoproud trvale nenulový, zatížen tzv. výstřelovým šumem. Podle mého názoru při takto postavené úloze bude záležet na rychlosti el. obvodů. Reálná šířka impulsů bude vždy nenulová, z její velikosti pak plyne větší nebo menší možnost koincidence signálu na vstupu XNOR.

Na druhé straně, pokud bychom v ideálním případě považovali impulsy za nekonečně krátké, bude pravděpodobnost koincidence na vstupu XNOR nulová. Teoreticky, když sečtu signály z obou fotodetektorů, dostanu opět Poissonovo rozdělení, akorát s dvojnásobným parametrem $\lambda$.

EDIT:
Viděl jsi někde takovéto nebo podobné schéma?

Offline

 

#3 23. 10. 2010 21:07

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: kvanta a funkce XNOR

↑ medvidek: k Poissonovu rozdělení jsem také došel - mimo jiné na to vedla ta anlogie se vznikem páru mezonů/vznikem shody na XNOR

úlohu jsem vymyslel jako zajímavý způsob generování náhodného klíče k vernamově šifře, který lze realizovat v domácích podmínkách :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson