Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 28. 12. 2010 18:51

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Kontakt

↑↑ TakyTipek:
Priamo v ziadnom a to nebola reakcia na Teba.


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#27 28. 12. 2010 18:53

TakyTipek
Příspěvky: 98
Reputace:   -3 
 

Re: Kontakt

a nepriamo ? ktory z mojich prispevkov smrdi samochvalou ? keby som bol genialny, nerobim gramaticke chyby.. ked sa naucim pisat, mozno potom to o sebe zacnem tvrdit ..


vsetko sa da..

Offline

 

#28 28. 12. 2010 19:16 — Editoval Spybot (28. 12. 2010 19:32)

Spybot
Příspěvky: 740
Reputace:   39 
 

Re: Kontakt

Citim, ze pomaly klzeme do flame-u, ale neda mi nereagovat.

Vyhlasenia ako, citujuc,

nejaky sopliak mi to vyfukne a ja som to nerobil 3 mesiace len preto aby sa niekto stal slavnym;

uz by stym utekal za niekym a jeho meno by sa preslavilo

ma nutia si mysliet, ze sa jedna o monumentalne zistenie (ktore ma povod v monumentalnej mysli).

A veta - napisal by som ti tu dokaz a bol by si v soku uz myslim vypoveda (spolu s: nejaky sopliak) o miernej povyseneckosti autora; alebo minimalne o pocite, ze to, na co prisiel je tak genialne, ze by to kazdy rad ukradol.

Opakujem - "geniov" som nevytiahol v suvislosti s Tebou, takze sa tym naozaj nemusime zaoberat.

Ja osobne by som teraz bol rad, keby si mi odpovedal na moju skorsie polozenu otazku:
Ked povies, o co sa jedna a neuvedies dokaz, ako Ti to uskodi?


Per aspera ad astra. In æternum et ultra.

Užitečné vzorce  Užitečné odkazy  Konstrukční úlohy

Offline

 

#29 28. 12. 2010 19:37

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Kontakt

↑ Spybot: tak vás bych chtěl mít doma, jak jsem to četl, tak jsem se doslova popadal za břicho :D sopliak :D OT: k té STR: jistě, kupa lidí přijde s tím, že ji zrušili, ale pak se jen ukáže, že to jsou blbci, raději už končím v tomhle tématu, nebo se budou rozdávat banány

Offline

 

#30 29. 12. 2010 11:59

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: Kontakt

No ako to tu čítam, tak som fakt úprimne zvedavý ;).
↑↑ TakyTipek:
Príde mi, že spochybňuješ toto fórum, ja si myslím, že tu sú dosť seriózny ľudia.
Ale asi máš pravdu, opatrnosti nie je nikdy dosť
P.S. držím palce.


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#31 29. 12. 2010 12:13

maly_kaja_hajnejch-Lazov
Příspěvky: 467
Reputace:   24 
 

Re: Kontakt

TakyTipek napsal(a):

zdravim Vas, v matematike som objavil jednu zvlastnost, ktora plati a mam aj dokaz. Ale.., chyba mi kontakt na niekoho s "hora" aby som to mohol ukazat niekomu kto mi to uzna a kto to ukaze svetu.. rozumiete mi? Ak mate na niekoho takehoto kontakt tak sem snim.
  Na toto forum nebudem nic pisat, s dovodu ze to tu cele popisem a nejaky sopliak mi to vyfukne a ja som to nerobil 3 mesiace len preto aby sa niekto stal slavnym.. dufam ze mi rozumiete, dakujem Vam.

Asi je nejlepsi to s pomoci nejakeho ucitele z univerzity nebo pracovnika akademie ved sepsat anglicky a poslat do nejakeho casopisu, ktery se zabyva prislusnym oborem. Podle klicovych slov a AMS klasifikace si treba na sciencedirect.com najdete clanek zabyvajici se podobnym tematem a poslete to do toho stejneho casopisu. Na tom sciencedirect take uvidite, jakou formu maji matematicke clanky a muzete se inspirovat. Odpoved od recenzenta dostatnete tak za tri mesice az rok, pak bude dalsi pulrok tvrvat nez vse opravite a konecne to prijmou a potom jeste pul roku az dva roky nez to vyjde :). Tri mesice jsou proti tomu smesne malo. Vyberte si casopis, kde nemusite platit poplatky za publikovani. Anebo nejaky rychloobratkovy elektronicky casopis, tam to muze vyjit i do dvou mesicu.

Offline

 

#32 29. 12. 2010 12:36 — Editoval TakyTipek (29. 12. 2010 12:43)

TakyTipek
Příspěvky: 98
Reputace:   -3 
 

Re: Kontakt

a ako tam mam hladat teoriu cisel ked neviem ani meke F po anglicky?? mohol by si mi s tym pomoct?


vsetko sa da..

Offline

 

#33 29. 12. 2010 12:49

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Kontakt

↑ TakyTipek:
Teorie čísel se anglicky řekne number theory a nahoře je vyhledávání.
Ale pokud neumíte anglicky, tak si s nějakým objevem a jeho zveřejněním na poli matematiky moc nefanděte.

Offline

 

#34 29. 12. 2010 13:15 — Editoval hradecek (29. 12. 2010 16:45)

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: Kontakt

↑ TakyTipek:
No existuje, translate.google.com - google prekladač, nie je síce dokonalý, ale dá sa s ním dosiahnuť uspokojivých výsledkov, ak si nájdeš ešte niekde slovník s odbornými slovami, lebo niekedy niektoré vety celkom úplne nesedia.

Napríklad translate.google takto preložil túto tému.


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#35 29. 12. 2010 14:47

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Kontakt

Ja by som to zasa nepodceňoval. Môže sa stať, že človek z úplne inej oblasti vie ukázať platnosť nejakej hypotézy, pričom použije nový, nekonvečný prístup. Ľudia pracujúci v danej oblasti využívajú prostriedky v nej obsiahnuté. Čo ak ale príde človek s nejakým novým prístupom?

Bol tu už pokus :-) a nedopadol dobre. Ale aj keď zavoláte na 112, tak vám nemôžu zložiť slúchadlo, pretože po svete chodí veľa hypochondrov. Koniec pedagogickej vložke.

Treba sa obrátiť na príslušné pracovisko univerzity. Osobne si dohodnúť stretnutie s príslušnou osobou. Nemyslím si, že niekto tu má záujem "vyfukovať" myšlienky iným.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#36 29. 12. 2010 15:11 — Editoval maly_kaja_hajnejch-Lazov (29. 12. 2010 15:14)

maly_kaja_hajnejch-Lazov
Příspěvky: 467
Reputace:   24 
 

Re: Kontakt

lukaszh napsal(a):

Treba sa obrátiť na príslušné pracovisko univerzity. Osobne si dohodnúť stretnutie s príslušnou osobou. Nemyslím si, že niekto tu má záujem "vyfukovať" myšlienky iným.

Navic by takovou ostudu (ukradl myslenku a vydava ji za svoji) nikdo z matematiku neriskoval. Ale je to uz celkem debata o nicem ... Myslim ze rad tu bylo plno, taky Vam fandim a pokud nekde opublikujete Vase vysledky, dejte nam prosim vedet. Zajimalo by me, jak se da napsat clanek bez odkazu na predchozi vysledky, citaci jinych autoru, odkazu, co vlastne vylepsuji (protoze nekdo uz na tom rpoblemu asi pracoval a neco dosahl) a pod.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson