Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 01. 2011 16:45

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Krychle

Zdravím, narazil jsem na problém, se kterým si nejsem úplně jist s řešením a potřeboval bych pomoci.

Mějme krychli, na každé její straně si vybereme libovolný bod. Body, které leží na vzájemně protilehlých stranách, povedeme přímku, která jimi prochází. (Získáme tak 6/2=3 přímky). Nyní nalezneme bod(y), jejichž součet vzdáleností od všech tří přímek (vzdálenost bodu od první + vzdálenost bodu od druhé + vzdálenost bodu od třetí přímky) je co nejmenší.

A teď ten problém - kolik takových bodů bude? Analytickou geometrii v prostoru moc neovládám a zkusmo bych řekl, že takový bod bude jen jeden. A pokud jich bude víc - jak budou uspořádány?

Za každou odpověď díky.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

#2 14. 01. 2011 22:42 — Editoval teolog (14. 01. 2011 22:43)

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Krychle

↑ TomDlask:
Také zdravím,
nevím, zda to nějak vyřeším, ale v pokusu o to mi brání nejasnost termínu strana krychle. Je tím myšlena stěna nebo hrana?

EDIT: Aha, tak z počtu přímek jsem si odvodil, že stranou krychle asi myslíte stěnu. Je to tak?

Offline

 

#3 14. 01. 2011 23:08

Dioxid
Příspěvky: 416
Reputace:   13 
 

Re: Krychle

↑ teolog: Pardon, zaměnil jsem pojmy, myslel jsem stěna.


Jsem omylný, proto ne vše, co jsem napsal, je zaručeně správně.
468

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson