Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 03. 02. 2011 23:18

shark.jd
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Laplaceova transformace impulsu

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s jedním typem příkladu ke zkoušce z matematické analýzy.

http://www.sdilej.eu/pics/c99b1358a6e3f7d1578b7fed7d151488.png

Vůbec mi není jasné, jakým způsobem je to řešeno. V materiálech pro ČVUT jsem pochopil tak nějak metodu pomocí určitých ingegrálů, na zkoušce jsem to použil, ale úplně jsem se do toho zamotal a opravující mi tam připsala nevhodný postup. Chtěl bych pochopit tento, ale potřeboval bych nějak nakopnout. Ten poslední krok F (p) už je mi jasnej, to je pomocí vzorečků pro laplaceovu transformaci. Nechápu ale, jak sestavili to f(t).

Najde se nějaká hodná duše, která by mi poradila, jak to vyřešit? Klidně i hodit nějaký odkaz, kde by to bylo rozumně vysvětleno.

Předem moc díky za reakce

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) shark.jd)

#2 04. 02. 2011 13:37

Asinkan
Příspěvky: 431
Reputace:   
 

Re: Laplaceova transformace impulsu

Pro časový posun platí $L[H(t-a)*g(t-a)]=e^{-as}G(s)$. Proto to chtěl upravit na funkci s argumentem (t-1)   jinak tedy je jasné, že $3t^2-2t+2=3(t-1)^2+4(t-1)+3$.
A ty koeficienty zjistíš z rovnice $a(t-1)^2-b*(t-1)+c=3t^2-2t+2$


Do prázdného domu vešli 4 lidé, poté odešlo 6 lidí. Kolik lidí musí do domu vejít, aby byl dům prázdný?

Offline

 

#3 05. 02. 2011 14:34

shark.jd
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: Laplaceova transformace impulsu

↑ Asinkan: Díky moc, proštudoval jsem znova ty materiály z ČVUT a už to vypadá, že tomu rozumím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson