Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 02. 2011 22:29

Simon P40
Příspěvky: 277
Reputace:   
 

mechanicke vlneni - smer

ahoj,
mam za ukol vyresit ulohu 6 a 7

vim vysledky a nemuzu v tom najit zadnou logiku, poradil by mi nekdo prosim princip, jak se na to da prijit? dik

http://www.sdilej.eu/pics/f7b119fe2385a77c5dcce64752e11fb8.JPG


Life in plastic, it's fantastic

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Simon P40)

#2 07. 02. 2011 23:06

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: mechanicke vlneni - smer

↑ Simon P40:

U šestky si můžeš říct, že bod M už byl v nejvyšší poloze a teď se z ní vrací dolů, zatímco ten bod o centimetr nalevo od M je v nejvyšší poloze teď (a tedy později). Vlnění se tedy šíří směrem doleva.

U sedmičky bych postupoval podobně, bod M se tentokrát opožďuje za tím bodem o centimetr napravo od něj, tedy musí ještě vystoupat do nejvyšší polohy, a proto bych odpověděl, že M se pohybuje nahoru.

Nikdy jsem ale podobný typ úloh neviděl, takže se jedná jen o odhad selským (v mém případě spíše sedláckým) rozumem.

Offline

 

#3 07. 02. 2011 23:57

Simon P40
Příspěvky: 277
Reputace:   
 

Re: mechanicke vlneni - smer

aha, uz to chapu.
v tom prvnim tedy bod M sleza po lajne dolu, musi slezat doprava, tudis lajna (vlneni) ujizdi doleva
a v tom druhym se pohybuje vlna doleva a tudiz bod po lajne musi vylezt nejdrive nahoru...

nevim na cem jsem se zasek, ted je to jasny :D diky


Life in plastic, it's fantastic

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson