Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 31. 03. 2011 11:50

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Sila uchopu

Ahoj, mam takovej zvlastni problem, je to docela zajimavy ale nevim jak to vyresit. Neni to priklad z ucebnice ale z praxe. Uz nejakou dobu se venuji powerliftingu, ted se na slovenskem trhu objevily kleste (gripery) viz: http://www.kettlebell.sk/sk/obchod/novinky/ Ma otazka zni:

Jsou zde dany vahy, ktere jsou nutne pro stisk takovych klesti, bohuzel nic na merseni nemam a proto polozim jednoduchou otazku. Predstavte si ze mam 100kg cinku, kterou jsem schopen zvednout, mam dve ruce, jak velkou silou resp vahou musim pusobit dlanemi na cinku, abych ji udrzel a nepustil na zem?

Nejde ani tak o to, kolik to vlastne je, v nejhorsim pripade se zeptam prodejce, spis me zajima jak neco takovyho vyresit :)

Offline

 

#2 31. 03. 2011 16:58

FailED
Příspěvky: 1255
Reputace:   42 
 

Re: Sila uchopu

Čau, jednou rukou těch 50kg držet musíš, ale podle mě to takhle moc přepočítávat nepůjde - při sevřené pěsti jsou jiné páky, určitě záleží na velikosti ruky (poměrně ke kleštím), do jisté míry i na šířce kůže apod.

Můžeš si zkusit třeba zmáčknout stoupací váhu nebo si tu činku spustit na prsty ale nejlepší bude určitě zkusit si ty kleště, jestli si dobře pamatuji, odpor pružiny je přímo úměrný výchylce takže kdoví jak to vůbec měří.

Offline

 

#3 31. 03. 2011 18:40

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Sila uchopu

Problem je v tom ze ta firma je z bratislavy a jsem v praze, nebo na severni morave a do bratislavy nepojedu. Ja prave chapu, ze vaha cinky a rekneme tlak (hmotnost) kterou vyvine dlan na tu tycku bude jina. No zkusim se zeptat dodavatele :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson