Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 05. 2011 09:36 — Editoval Bawler (07. 05. 2011 09:42)

Bawler
Příspěvky: 143
Reputace:   
 

Vzdálenost bodu od přímky...

Umístěte v systému souřadnic body A[1,2] , B[4,2] , X[-1,0].  Vyznačte v obrázku údaj d. Pak toto číslo vypočítejte. d(A,BX).

Nevím zda jsem to dobře pochopil, ale myslím že by to d měla být vzdálenost bodu A od přímky BX(v zadání je to přímka, jen nevím jak zde napsat tu oboustrannou šipku nad to).

Každopádně jsem to vyřešil, jen si nejsem jist výsledkem.

http://img41.imageshack.us/img41/120/uuloha.jpg

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Bawler)

#2 07. 05. 2011 10:07 — Editoval hradecek (07. 05. 2011 10:08)

hradecek
Příspěvky: 772
Pozice: Student
Reputace:   25 
Web
 

Re: Vzdálenost bodu od přímky...

↑ Bawler:
My to bez tej šípky pochopíme ;-)
Máš to správne...

btw: keďže je to priamka, tak by si to mal potiahnuť až za body X a B, to isté aj pri kolmici...ale to je len taký detail ;-)


Netrápte sa nad svojimi problémami s matematikou, môžem vás uistiť, že tie moje sú ešte väčšie. ~~Albert Einstein~~
Jak spozná člověk, že není pitomec ? - Moudrý člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno. ~~Jak přicházejí básnici o iluze~~
Někteří lidi se nikdy nezmění. Anebo se rychle změní a pak se zase rychle změní nazpátek. ~~Homer Simpson~~

Offline

 

#3 07. 05. 2011 10:50

Bawler
Příspěvky: 143
Reputace:   
 

Re: Vzdálenost bodu od přímky...

Ano, máte pravdu - je to přímka. Ale já vždy když si počítám pro sebe, tak na to nemyslím. Jinak děkuji za kontrolu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson