Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 14. 07. 2011 22:50 — Editoval o.neill (15. 07. 2011 10:32)

o.neill
Místo: Nymburk
Příspěvky: 327
Škola: FJFI ČVUT
Pozice: student
Reputace:   24 
 

SOČka

Teď se trošku vzpamatovávám po tom, co na mě vyskočil rudý bubák, když jsem napsal do tématu pouze SOČ velkými písmeny :D Ale přesto se chci zeptat, jestli někdo děláte nebo jste dělal SOČ z matiky, fyziky nebo chemie. Chci se zeptat, jak je to náročné, kdy už je s tím třeba začít a podobně, protože na jejich internetových stránkách jsou pouze napsány termíny okresních a krajských kol nebo čeho a ty jsou, jak jsem koukal, někdy v březnu. Potom se chci zeptat, jestli si myslíte, že by se to dalo zároveň odevzdat jako maturitní písemná práce z některého z předmětů. A do třetice se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tvořením této práce přes jaderku. Ještě ani nejsem rozhodnut, jestli chci studovat v budoucnu chemii nebo fyziku, ale na jeden z těchto předmětů bych chtěl vypracovat tu práci. Jak jsem koukal na ten odkaz, tak bych řekl, že to bude nějaký starší seznam (podle url nejspíše z roku 2009) a většina těch fyzikálních prací například je již zabraná, tak by mě také zajímalo, jestli mám čekat na nějaká nová, protože vzhledem k tomu, že už to tam bude dva roky, bych se taky nemusel dočkat. Při nejhorším jim tam napíšu, nebo si vyberu něco z té chemie. Každopádně budu rád, když mi napíšete jakékoliv zkušenosti. Děkuji.

Offline

 

#2 15. 07. 2011 06:57 — Editoval miso16211 (15. 07. 2011 06:57)

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: SOČka

Ja som prave dopisal SOČ z matiky. Neviem ja sem to písal 2 týždne cca. denne 1 - 3 hod. cca 21 hod.

Offline

 

#3 15. 07. 2011 15:15 — Editoval anes (15. 07. 2011 15:30)

anes
Příspěvky: 146
Reputace:   14 
 

Re: SOČka

Nečekat, vybrat zajímavé téma/oblast a napsat konkrétnímu člověku. I pokud téma volné nebude, je možné, že nebude problém se přímo s ním domluvit na nějakém jiném, příbuzném. A při nejmenším se můžeš zeptat na další zajímavá témata/lidi na katedře.

EDIT: Jinak se ještě můžeš kouknout po stránkách jednotlivých kateder, jestli tam nenajdeš něco aktuálnějšího nebo konkrétnějšího (upřímně - spíš nenajdeš. O většinu stránek se nikdo moc nestará, ale za pokus nic nedáš.)
A pokud by tě zajímalo třeba nějaké jiné téma, které jsi mezi SOČkami nenašel a máš představu, kde by se tím tak asi mohli zabývat, tak bych se nebál napsat ani jen tak naslepo. Do háje tě skoro určitě nikdo nepošle. Buď se s tebou bude přímo bavit, nebo tě odkáže na někoho, kdo by ti mohl poradit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson