Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 08. 2011 01:08 — Editoval rughar (07. 08. 2011 01:16)

rughar
Příspěvky: 424
Škola: MFF UK
Pozice: Vědecký pracovník
Reputace:   27 
 

Rarita v Petrovicích

Přeji hezký večer (a nebo to, co si užíváte, když toto čtete).

Podobně jako tu byla diskuse o inspiraci sušenek ve slavných lidech, možná někteří znáte proslulé názvy ulic v Petrovicích

http://mapy.cz/#x=14.559168&y=50.036725&z=15

Ja zajímavé sledovat, jak Newton s Gaussem (významní teoretičtí fyzici, kteří byli velice slavnými geometry) se odvíjí přímo od Euklidea. Mezitím co na Newtonova navazuje významný další silný proud, Gauss zůstává na svém konci zdá se ve slepé uličce. Kdoby to byl řekl, že právě Edison bude tak přímo na Euklidea navazovat. Edison však nebyl zdá se tolik uspěchaný, neboť Einstein za něj musel vymyslet zkratku. Nepovedlo se mu to však tak dobře, jako Hertzovi. Velmi ceněná je i snaha Ampéra, který z části využil elegentní smyčky pana Diesela. Težko říci, jestli je pravdou, že Edison opravdu skončil v Miláně. V Itálii má napamátku alespoň dodavatele elektřiny (http://www.euractiv.cz/print-version/cl … cca-007423). Významně ke komunikaci celého našeho světa přispěl pan Morse, díky němuž se mnohé usnadnilo. Vytvořil nám opravdu dlouhou komunikaci. Podobně razentní cíl, avšak zcela ortogonální měl i pan Bell, kterému také tímto vděčíme za jeho příspěvek ke komunikaci. Morse se však musel s Bellem nějak smířit, neboť byl jedinou spojkou, která ho pojila k dílu již zmiňovaného Edisona. Pokud se tedy nechtěl vydat nepříjemnou cestou jistě většího odporu pana Ohma. Toto ale patří již do poměrně dávné historie, neboť aby Morse mohl využívat plně Edisonovi cesty, tak k tomu nakonec využil i pana Galvaniho. Morse již měl Bella plné zuby, když hledal další cesty do historie. Dokonce k samotnému Archimedovi. Aby se opět vyhnul cestou odporu pana Ohma, použil k tomu mnohem výkonější cestu pana Watta. Občas dokonce zatoužil i po napínavých zážitcích a tak se vydal cestou plnou napětí - tu kterou, nám položil pan Volt. Avšak je potřeba dát pozor, abychom to zas moc nepřepálili a nezbloudili někde u Celsia, odtud by nás ještě mohl zachránit Faraday. A ať do mě hrom uhodí, jestli by to v tomto případě znamenalo, že by touto cestou na mě spadla klec. Tyto všechny starosti však záhy zmizely, když přímo astronomickým způsobem navrhl řešení Valentin Lebeděv.

Věřím, že pan Jacobi jistě vše bedlivě z povzdálí sledeuje a v pravou chvíli se do situace vloží.


1 + 1 = 1 + 1
... a nebo taky ne

Offline

 

#2 07. 08. 2011 01:25

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Rarita v Petrovicích

hezký. zkus vymyslet něco podobnýho taky o spořilově:)

Offline

 

#3 07. 08. 2011 10:01

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Rarita v Petrovicích

↑ rughar:, ↑ Stýv:

úžasné, děkuji :-)

V Opavě máme čtvrť literární, kde Neruda kosmickozpevně přechází do Gagarinove (nějak se do literátů zamotal Čajkovskij) a květinkovou čtvrť.

Offline

 

#4 07. 08. 2011 12:00

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Rarita v Petrovicích

↑ jelena: já jsem sova, noční klid mám zhruba od dvou do desíti;)

Offline

 

#5 07. 08. 2011 12:09

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Rarita v Petrovicích

↑ Stýv:

:-) Já také, kolego Stýve, ale nedávám nevhodný příklad dorůstající mládeži (tedy nejdřív zaženu dorůstající mládež spat) a nepobuřuji veřejně (i když přes Opavu občas chodím, jen u toho nezpívám moc nahlas :-)

Tvůj noční klid plně respektuji - do Geogebry můžeš překreslovat v libovolném čase, umísťovat sem dle opatření :-) Děkuji, konec OT.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson