Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 10. 10. 2011 20:15

Veronika.Hr
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Statistika: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení

Ahoj, ráda bych vás poprosila o pomoc. Vypracovávám seminární práci na téma: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení,  téma z matematické statistiky. Bohužel všude nacházím jen krátké části, které jsou nedostačující pro rozsah práce, která má být 20 stran. Nesetkal jste se někdo z nějakou rozsáhlejší prací na toto téma, případně mohli by jste mi doporučit literaturu či skripta? Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Offline

 

#2 10. 10. 2011 21:23 — Editoval Stýv (11. 10. 2011 09:26)

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Statistika: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení

20 stran na takovýhle téma? to se někdo asi posral :-D

bohužel ti nedokážu pomoct

Edit: redakčně upraveno, Štěpán pochopí :-)

edit č. 2: štěpán cenzuru nerad. nejsme v sekci zš

Offline

 

#3 11. 10. 2011 08:55

Veronika.Hr
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Re: Statistika: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení

Ano, pokálel. Jsem z toho docela nešťastná. Nevěděli by jste alespoň o nějaký skriptech na statistiku?

Offline

 

#4 11. 10. 2011 15:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Statistika: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení

↑ kolego Stýve:,

po 2. editu ovšem dochází k terminologické neshodě s kolegyňkou Veronikou, a to bychom zas neměli tolerovat v sekci VŠ, navrhuji se sjednotit na "tropí si žerty".

↑ Veronika.Hr:

já bych postupovala tak, že bych si vyhledala nějaký základ - například tak, teď bych ho teoreticky obalila směrem do úvodních pojmů a prakticky - směrem do vzorových úloh a použití. Pro základní orientaci - teorie, příklady a literatura - odkaz na stránky nebo sbírka materiálů

Knižky bych vypůjčila po prohledání katalógu knihovny.

Až dojdu domu (hodně pozdě) a pokud nezapomenu, tak se podívám, zda v knižkách, co mám, nějsou nějaké motivační příklady.

Zdravím.

Offline

 

#5 12. 10. 2011 12:08

Krezz
Příspěvky: 232
Škola: VŠE FFU
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Statistika: Intervalové odhady pro Binomické a Poisonovo rozdělení

↑ Veronika.Hr: my na VŠE máme teoretickou knihu pro statistiku a určitě je to tam rozepsáno, na kolik stran však nevím.
Z    HINDLS, R.    Statistika pro ekonomy    Praha    Professional Publishing    2007    978-80-86946-43-6

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson