Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 17. 10. 2011 09:25

Lintner.T
Zelenáč
Příspěvky: 12
Reputace:   
 

Matematické symboly

Zdravím kolegové,
neznáte nějakou fintu, jak do wordu vložit jakýkoliv matematický znak? Nedaří se mi například najít znak "není asociován" (přeškrtnutý tento "||" znak). Jde to řešit pomocí přeškrtnutého l, ale to mi nevyhovuje. Neznáte nějakou webovku, kde jsou tyto znaky ke zkopírování? Našel jsem něco na wiki, ale tam není zdaleka vše.

Všem děkuji za nějaký nakopnutí.

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) frank_horrigan)

#2 17. 10. 2011 09:39 — Editoval frank_horrigan (17. 10. 2011 09:47)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Matematické symboly

Zdar,

dvě možnosti: Buď přes příslušný font (+charmap), nebo pomocí equation editoru (součást office myslím od verze 97)

Ten font, alespoň ve verzi 2010 můžeš použít buď Symbol, a nebo ten "obecnější", který když si dáš Insert - Symbol, tak se ti zobrazí jako Normal text. Je tam těch symbolů docela dost, snad ten tvůj najdeš :)

Jinak, myslíš tohle? $\not\|$

EDIT: ten symbol jsem udělal přes equation editor, chceš-li, nebo nepovede-li se ti to, můžu ti ten soubor poslat, když mi dáš do PM mejl (a přečteš .docx formát)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#3 17. 10. 2011 09:46

Lintner.T
Zelenáč
Příspěvky: 12
Reputace:   
 

Re: Matematické symboly

Ano myslím tento symbol. Mám office 2010 a v editoru rovnic tento symbol nemohu nikde najít. Nenalezl jsem ho ani v mapě znaků.

Offline

 

#4 17. 10. 2011 09:49 — Editoval frank_horrigan (17. 10. 2011 09:51)

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Matematické symboly

Mně se to povedlo v Negated relations - jak máš na výber ty symboly, tak máš různé kategorie, jmenovitě Basic Math, Greek Letters, Letter-like symbols, operators, arrows, negated relations, geometry.... atd..

Tak v negated relations to najdeš, jako Not parallel to :)

EDIT: samozřejmě, nabídka vyskočí po volbě Insert - Equation


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#5 17. 10. 2011 09:56

Lintner.T
Zelenáč
Příspěvky: 12
Reputace:   
 

Re: Matematické symboly

Děkuji ti mockrát, to dialogové okno tam je pěkně blbě schovaný, že jsem se ho vůbec nevšim.

Offline

 

#6 17. 10. 2011 10:01

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Matematické symboly

OT: V TeXu je vhodnější místo $\not\|$ psát $\nparallel$, stejně jako $\nmid$ psát místo $\not|$.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson