Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 28. 10. 2011 10:40

StupidMan
Příspěvky: 737
Reputace:   
 

Excel - zapati

Dobrý den, chci se zeptat, když chci nastavit zápatí stránky tak, aby se ve střední části tisklo číslo stránky ve formátu „Strana 1“ (tj.
slovo „Strana“ a číslo stránky), tak stači tam dolu napsat Strana 1, nebo se to da někde natuknout, aby mi to samo napsalo/nastavilo?

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) StupidMan)

#2 28. 10. 2011 11:18

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Excel - zapati

Zdravím,

čti, prosím, nápovědy přímo v programu. Výběr "Zápatí" se dostaneš na způsoby vložení čísla stránky. Ano, můžeš si nastavit např. ve "Vzhledu stránky" (nebo v "Rozložení").

Je to v pořádku? Děkuji.

Offline

 

#3 01. 11. 2011 13:23

pursulus
Příspěvky: 55
Škola: Vysoká škola dopravní Aš–Medzilaborce.
Pozice: DrVěd. Učím lesní zvířata moudrosti matematiky.
Reputace:   
 

Re: Excel - zapati

V pořadech (menu) Soubor by měla býti položka "Vzhled stránky". (Pozor, od Excel 2007 to je úplně jinak a dohledati tam nastavení čehokoliv je prací pro přivolaného zaplaceného odborníka, neboť dohledati něco v nápověda tam je horší ještě než v předchozích podobách tohoto proslulého výpo-četníka.)

Ve Vzhledu stránky je vybrati ouško Záhlaví a zápatí, a tam přes tlačítka s vlastním nastavením lze si navoliti cokoli a jakkoli co se záhlaví a zápatí týká.

Já osobně, když na něco rychle nemohu přijít, používám nápovědu. Musím říci, že leckdy mi i přinesla uspokoljivou odpověď, aniž bych nad věcí strávil více než čtvrt hodiny. Výhodou tohoto postupu je, že nalezené si jeden většinou dobře zapamatuje; nevýhodou potom, že je, odhaduji, dvoutřetinová pravděpodobnost, že nic nedohledám... Zdravím, pursulus.

Offline

 

#4 01. 11. 2011 17:59

frank_horrigan
Příspěvky: 938
Reputace:   31 
 

Re: Excel - zapati

Já osobně, když něco nevím, gúglím... microsoftí nápovědě se ne vždy dá věřit, a to hlavně co do přehlednosti, tak i informační hodnoty toho helpu. Každá masově rozšířená aplikace má rozáshlou knowledge base, kde je popsána většina věcí, postupů, ale taky zlepšováků, fílglů, hintů, a nebo třeba také i hotových řešení, které se dá jen poupravit ke svému obrazu (to platí třeba hlavně u maker)

Rozhodně gúgl je mocný nástroj, který když se správně zeptáte, tak poradí dokonale :)


The only thing worse than being wrong is staying wrong
Sun Tzu - The Art of War

Offline

 

#5 01. 11. 2011 21:12

StupidMan
Příspěvky: 737
Reputace:   
 

Re: Excel - zapati

ok dekuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson