Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 10. 11. 2008 19:15

ttopi
Místo: Ústí nad Labem
Příspěvky: 2146
Reputace:   
 

Relace

Nezdá se vám, že témata o relacích zakládá stále ta samá osoba, pouze pod jinými nicky? Začíná to být otravné. Chtělo by to promluvit do duše, případně zablokovat přístup :-)


oo^0 = 1

Offline

  • (téma jako nevyřešené označil(a) jelena)

#2 10. 11. 2008 19:23

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Relace

↑ ttopi:
Máš pravdu. Vyzerá to tak, že buď jedna osoba, síce nechápem prečo, veľmi nechápe relácie a dáva si sem riešiť domáce úlohy. Alebo je to viac osôb z tej istej fakulty, ktorí sem kopírujú zadania. Proste majú rovnakú štruktúru. Tie odrážky ???


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#3 11. 11. 2008 19:44

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Relace

taky mi prijde podezrele to s tou stejnou strukturou.

Offline

 

#4 11. 11. 2008 21:33

lukaszh
Místo: Bratislava
Příspěvky: 2314
Reputace:   37 
 

Re: Relace

ProsímVás ale už tých relácií bolo až tak dosť. Veď celé vysokoškolské fórum je zaplavené rovnakými príkladmi o reláciách, pravdepodobne od tej istej osoby. To tu naozaj chce niekto využívať? Všetky nicky sú registrované najneskôr 10.11.


"The mathematical rules of the universe are visible to men in the form of beauty."
John Michel

Offline

 

#5 11. 11. 2008 21:43

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Relace

uz jsou tam i senatori, misto studentu informatiky.

zajimalo by me, jestli to videl vazeny admin. a jestli dokaze zjistit, z kolika IP adres ti lidi pisou dotazy.

Offline

 

#6 11. 11. 2008 21:46

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Relace

Už to pomalu vypadá jako by si někdo udělal bota na vytváření Relací (trochu urpavená verze spam bota?) :)

Offline

 

#7 11. 11. 2008 21:50

Saturday
Einstein
Příspěvky: 813
Škola: MFF UK
Reputace:   
Web
 

Re: Relace

↑ kaja.marik: IP adresy jsou různé, nezkoumal jsem však, jestli se u daného uživatele mění v čase, tj. jestli někdo nepoužívá IP anonymizér.


Lasciate ogni speranza. | Podílí se na Encyklopedii Fyziky (http://fyzika.jreichl.com) | Oblíbený IT projekt http://online-domain-tools.com

Offline

 

#8 11. 11. 2008 21:53 — Editoval jelena (11. 11. 2008 21:55)

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Relace

Zdravím vás :-)

zdroj je již zaměřen.

Vzhledem k tomu, že předmět "Úvod do informatiky" bude určitě nějaký povinný základ (nebo jak se tomu říká :-) tak je jich daleko více, než nás.

A existuji :-)

Speciálně pro ↑ kaja.marik: - formulace "vždy" znamená, že platí pro každou množinu včetně prázdné.

Já osobně už ani nepokračuji ve čtení zadání pro relaci S.

Hm, zlaté časy - kdy člověk se zasekl v řešení, proběhl patra koleje, stavil se u nějaké kapacity a OK :-)

Offline

 

#9 11. 11. 2008 22:02

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Relace

Abych celou problematiku trochu osvětlil. Studenti na přednáškách jsou oblíbeným tématem doc. Hliněného, který na FI MUNI učí úvod do informatiky. V úvodu nejsou ale cvičení, jen přednášky a domácí odpovědníky. Odpovědník si může v Informačním Systému fakulty vygenerovat každý student, pokaždé v něm dostane jinou úlohu na relace (vždy se sedícími studenty), tu mu opraví počítač.

Ze stejné sady se ale generují i úlohy do písemek a domácích úkolů (ty se mírně liší tím, že se neodpovídá jen ano/ne na jednotlivé vlastnosti relací, ale i krátkým důkazem).
Přitom písemka má několik termínů a každý několik skupin, písemky jsou dostupné i z minulých let.... takže když během tohoto týdne probíhají písemky, všichni na poslední chvíli zjišťují odpovědi na všechny staré písemky, co jim přijdou pod ruku (a že jich za ty roky jsou k mání stovky). Nemyslím si, že je to jeden student. Pokud tu písemku tento týden píše 900 lidí, tak těch 15 co přispívají na fórum je poměrně malý zlomek.

Takže "spam bot" to sice je, ale na fórum jeho produkty určitě přepisuje několik různých lidí.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#10 11. 11. 2008 22:21

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Relace

↑ Kondr:
Zase jedna skola ktera chce hodne studentu (a tim padem velky dotace) a malo ucitelohodin, tak rusi cviceni? No, nejsou jedini. Deset minut od nich, na kopecku v cernych polich, zase ekonomum misto 2-2 dali trihodinovou prednasku a hodinovy cviko.

↑ jelena:
Děkuji za upřesnění, ale asi mi to vubec nemysli:

Dotaz A: Je relace M tranzitivni (symetická, reflexivní, .....)?
Dotaz B: Určete, které z následujících vlastností reflexivní, symetrická ,antisymetrická ,tranzitivní vždy splňuje relace M.

Bral jsem to tak, že dotaz B je šroubovaně a kostrbatě to stejné, jako dotaz A: Říkal jsem si, že to je třeba doslovný překlad za sanskrtu. Dokazal by mi nekdo vysvetlit, jestli v tom je nejaky rozdil? Predem dekuji.

Offline

 

#11 11. 11. 2008 22:26

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Relace

↑ Kondr: Zdravím, tak si tadu čtu ten tvůj příspěvek a říkám si  .. " Chudák Komenský, ten by asi zíral ...."  Hezký večer :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 

#12 11. 11. 2008 22:29

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Relace

↑ Kondr:
Diky za rozreseni zahady :)
Podle me teda na tyhle veci jsou na MU predmetova diskusni fora uvnitr ISu. Tam by meli jakousi sanci, ze jim poradi dokonce doc. Hlineny.

Offline

 

#13 18. 11. 2011 17:58

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Relace

Vytáhla jsem z archivu (zdá se, že brněnské informatice se věnujeme málo systematicky - žádné souhrnné téma nebo dokonce samostatná sekce).

Zdravím :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson