Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
Zdravím,
nevím jak postupovat v tomto příkladu:
Vzorek sacharosy (C12H22O11) o hmotnosti 1,000 g je vložen do kalorimetru a spálen v kyslíku. Kalorimetr obsahuje 1,200 kg vody, jejíž teplota se zvýšila z 22,90 °C na 25,54 °C. Tepelná kapacita kalorimetru (bez
vody) je 1,230 kJ °C−1. Jaké je molární spalné teplo sacharosy?
Vypočetla jsem Q(vody) =
číselně tedy: 4120*1,2*2,64 = 13kJ
Q(kalorimetr) = 
číselně: 1,23*2,64 = 3,24kJ
n(sacharozy) = 1/342,34= 0,0029 mol
Je to správný postup, nebo je to jen náhoda, že výsledek vyšel skoro dobře?
Děkuji
Offline
↑ Sydnney: Ahoj, postup by som robil rovnako, aj výsledok by nám mohol sedieť
http://www.webchem.net/notes/how_far/en … ustion.htm
Offline