Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
Zdravím,
mám opět problém s vypočítáním příkladu:
Uvažujme 35,0 cm^3 kyslíku při teplotě 85 °C a 92,0 kPa. Toto množství přidáme do 40,0cm^3
nádoby obsahující oxid uhličitý o teplotě 40 °C a70,0 kPa. Jaký bude celkový tlak v nádobě, je-li její výsledná teplota 55 °C?
V(1)= 35 cm^3
T(1)= 85+273,15= 358,15 K
p (1) = 92 kPa
V(2)= 40 cm^3
T(2)= 40+273,15= 313,15 K
p(2)= 70 kPa
Z těchto údajů mě napadlo jenom vypočítat "n"
n(1)=1,08*10^-3
n(2)= 1,07*10^-3
to jsem poté sečetla n=n(1)+n(2)= 2,15*10^-3
a pak vypočítala celkové p=(n*R*T)/V = 78kPa
Výsledek mi tedy vyšel špatně, mohl by mě prosím někdo navést na správný postup?
Děkuji
Offline
Zdravím,
překontrolovala jsem výpočet na kalkulačce a zdá se, že v posledním vzorci používáš objem V=V1+V2 (75 cm^3) - je tak? Ovšem celé množství plynů se umístilo do nádoby V=40,0cm^3. Jinak postup v pořádku. Pomohlo to? Děkuji.
Offline