Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 12. 09. 2008 02:30

gisat
Příspěvky: 97
Reputace:   
Web
 

Příprava na studium na ČVUT

Po dlouhé době, co jsem ze školy ( 5 let ). A o matematiku jsem ani nezavadil, jsem se přihlásil na universitu - ČVUT do Prahy. Byl jsem přijat bez přijímacích zkoušek na obor softwarového inženýrství, jedná se o dálkové studium :), málo studentů, asi.
A poměrně dlouhou dobu je tam matika. A mám z toho celkem velkou hlavu  :(. Protože mám víc než značné mezery, ve středoškolské matematice. K té vysoké se snad dostanu a doufám že se i udržím. Tak se to snažím dohnat, akorát nevím kde bych měl začít ( já vím od začátku :) ) a pak i kam pokračovat aby to šlo tak nějak chronologicky za sebou, abych v tom neměl nepořádek

Díky předem za rady

Offline

 

#2 12. 09. 2008 15:19

Lishaak
Veterán
Místo: Praha
Příspěvky: 763
Reputace:   
Web
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

Tezko poradit, kdyz nevim, co presne umis a cemu nerozumis. Pri studiu zakladu vyssi matematiky clovek nejprve narazi na predmety jako je analyza, linearni algebra, mozna trocha diskretni matematiky, kdyz je to pocitacovy obor, pozdeji mozna logika, pravdepodobnost a statistika a dalsi. Aby tomu clovek porozumel, netreba toho podle meho zas umet tolik ze stredni, ono se ukaze, ze ta stredni skola to vsechno dost zjednodusuje a ze ve skutecnosti je to uplne o necem jinem. Dulezite jsou podle me hlavne funkce a rovnice, spetka kombinatoriky, spetka analyticke geometrie, komplexni cisla, a zaklady teorie nekonecnych posloupnosti a rad. Jedina vec, kde je treba jit opravdu do hloubky jsou funkce a rovnice, ostatni staci tak nejak ramcove chapat. Pozdeji na vysce pak staci troska zajmu, nebat se premysleni a mit hlavu otevrenou.

Jo a jste se vyplati znat takove zakladni veci jako jsou mnoziny, ciselne obory a vyroky.


Nothing in the world that's worth having comes easy.
Always do what you are most afraid of.

Offline

 

#3 13. 09. 2008 19:04

sneakfast
Příspěvky: 99
Reputace:   
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

koukni, co se tak chce na přijímačkách - http://sneakfast.borec.cz/ftp/matematika.pdf
vyhazovací je lineární algebra, tu nesmíš podcenit. na stránkách FEL je dost elektronických skript, která ti pomohou. doporučuju ti koupit si sbírku příkladů od pana Poláka (ten díl, ve kterém jsou funkce), počítej rovnice a kresli grafy funkcí, budeš v pohodě:) hodně štěstí při studiu

Offline

 

#4 13. 09. 2008 20:05

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

↑ gisat:

já mám pocit deja vu :-)

Úspěšné studium a hodně zdaru :-)

Offline

 

#5 02. 10. 2008 18:04

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

Ahoj všem :-),

je tu někdo z ČVUT FJFI?


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#6 02. 10. 2008 19:28

thriller
Moderátor
Místo: Libush
Příspěvky: 947
Reputace:   24 
 

Re: Příprava na studium na ČVUT


100*0>0 aneb stokrát nic umořilo osla

Offline

 

#7 03. 10. 2008 23:17

wescoast
Místo: Most
Příspěvky: 110
Reputace:   
Web
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

↑ thriller:

A v jakém ročníku? Zaměření?


Oh my god, it's wescoast!
Cokoliv na prvou je cokoliv.

Offline

 

#8 08. 10. 2008 08:25

thriller
Moderátor
Místo: Libush
Příspěvky: 947
Reputace:   24 
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

↑ wescoast: Prvák magisterskýho (FN). A ty?


100*0>0 aneb stokrát nic umořilo osla

Offline

 

#9 19. 10. 2008 19:26

OS
Zelenáč
Příspěvky: 8
Reputace:   
Web
 

Re: Příprava na studium na ČVUT

Jestli je to FEL, tak:
1. semestr: Matematika 1 - analýza, derivace, integrály, limity, řady.
Lineární algebra - vektory, matice, lineární prostor. Nářez a vyhazovací předmět.
2. sem. Matematická logika - výroková a predikátová logika. Lehčí, než algebra.
4. sem. Diskrétní matematika - matematická indukce, počítání modulo číslo, polynom, rovnice, šifrování RSA, grupy atd.

Víc matiky není.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson