Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 04. 2012 17:02 — Editoval Hanis (07. 04. 2012 17:15)

peter_4
Místo: Brno
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

Pokud někdo nedokážeš pochopit, že jsou tu určitá pravidla a že se nima má řidit, nemůže očekávat od jiných, že se nima budou řídit.

Offline

 

#2 07. 04. 2012 17:07

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_4:
Můžete se krotit ve svém projevu? Sem na fórum chodí i děti.
Můžete se slušně vyjádřit, k čemu došlo? Protože takto to vypadá, že vulgárně pomlouváte dva zkušené moderátory fóra, ze kterými je vidět kopa práce.

Offline

 

#3 07. 04. 2012 17:09 — Editoval peter_4 (03. 08. 2012 15:59)

peter_4
Místo: Brno
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

Někdo kdo maže příspěvky který člověk potí půl hodiny aby někomu pomohl tak za takovým člověkem nestojí kopa práce ale kopa .....

Offline

 

#4 07. 04. 2012 17:11

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_4:
Poměrně unáhlený soud. Na to pozor, to se Vám v životě může hodně vymstít.
A ptal jste se jich (slušně), proč Vám to smazali? Třeba k tomu měli nějaký důvod, který nevidíte.

Offline

 

#5 07. 04. 2012 17:11

Hanis
Veterán
Místo: Brno
Příspěvky: 2650
Škola: PřF MUNI - Statistika a analýza dat
Pozice: Děvče pro všechno
Reputace:   148 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

Ahoj.

1.) Tvůj příspěvek není smazán, ale skryt a lze jej obnovit, kdybys o to slušně napsal, nicméně tvoje terminologie je minimálně diskutabilní.
2.) Místo toho jsi začal Zdeňkovi nadávat
3.) Tohle téma nepatří pro změnu do SŠ

Offline

 

#6 10. 04. 2012 13:48

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

Já jsem nepřišel na toto fórum, abych si poslechl názor na svůj způsob vysvětlování od člověka, co dostane k šéfování 5 tlačítek, kde jedno znich je skrývání textu, a naprosto mu z toho hrábne.

Jediný názor, který mě zajímá je názor toho, komu radím a vaše názory, na diskutabilnost či nediskutabilnost mé terminologie, která je v latině, němčině a angličtině nejen naprosto normální, ale používá se tak ve světě už minimálně více než 300let, mě prakticky vůbec nezajímají. Svědčí to pouze o vaší zabedněnosti, pokud někdo považuje svoji terminologii za jedinou správnou, oproti terminologii všech ostatních, pak o takovém člověku se dá říct, že je nejspíš vševěd co všechno viděl všechno poznal a všichni kolem něj nic neví, jen on je ten chytrý, který vlastně bude určovat co je blábol a co ne. Ostatně takových debilů je mezi námi spousta.
(čímž taky upozorňuji na to, že nejde o žádnou "moji terminologii" a nehodlám tady, jak se říká, házet perly sviním a to ještě jakousi formou omluvy)

Ikdyby má terminologie byla naprosto nesprávná.
Nerozumím tomu, jak si mohou moderátoři dovolit skrýt něčí radu s komentářem "naprosto nevhodný blábol" a následně se tu ještě domáhat toho, aby je snad někdo prosil o slitování nebo se odvolávat na slušné chování. Mimo to je mi naprosto jasné, že šlo o čistou pomstu.

Jestli si vy moderátoři myslíte, že váš úkol na tomto fóru spočívá vtom, že budete ostatní peskovat za to, jak mají správně radit uživatelům tohoto fóra, buzerovat je, skrývat jim texty, vykládat jim co dělají špatně a jak to mají dělat, tak to jste na velkém omylu.

Pokud vaším cílem je být jediní, kteří tady rozdávají ze své všemocné velkoleposti rady druhým, potom váš přístup a vaše chování naprosto chápu a nemůžete se divit, že mimo vás tady taky příliš lidí nepřispívá.
Ostatně jak řekl Phate

Phate napsal(a):

↑↑ peter_4:
uprimne s tim vtipnym skryvanim taky moc nesouhlasim a je to jeden z duvodu, proc se mi tu uz posledni dobou nechce prispivat.

Asi to tak má být, tak se v té vaší nafoukanosti a vševládcovství udavte.

↑ teolog:
Ve velké lži je ukryt určitý faktor věrohodnosti. Široké masy daného národa se v nejhlubším jádru svého srdce zkazí raději, než by se vědomě a úmyslně staly nedobrými, pročež padnou ve své primitivní prostotě citů velké lži za oběť snadněji, než-li malé.
(Adolf Hitler)

Offline

 

#7 10. 04. 2012 14:55

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

peter_44 napsal(a):

Pokud vaším cílem je být jediní, kteří tady rozdávají ze své všemocné velkoleposti rady druhým, potom váš přístup a vaše chování naprosto chápu a nemůžete se divit, že mimo vás tady taky příliš lidí nepřispívá.

Ježiš, to je vzteku..pokud se ti tu nelíbí, tak sem nechoď..
Moderátor nejsem, a přispívám ráda. Nikdy mě nikdo v poradě ostatním neomezoval.


Vesmír má čas.

Offline

 

#8 10. 04. 2012 20:52

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: Zdravim,

souhlasim s tim, ze pouziti komentare "naprosty blabol" bylo ponekud nestastne. Ale moderatori nesou jistou zodpovednost za kvalitu odpovedi zde na foru a pokud se v diskusi vyskytne prispevek, ktery je fakticky spatny (dava nove vyznamy pevne definovanym pojmum a tim mate autora dotazu), je dobre, kdyz moderator zasahne.

Zkus si priste pred napsanim prispevku rozmyslet, jestli ta pulhodina casu, kterou tomu hodlas venovat, bude opravdu ku prospechu autora dotazu, nebo jestli to bude znamenat, ze nektery zkusenejsi matematik bude muset travit cas opravovanim tvych chyb. Pokud tvoje chyby zacnou moderatory stat neumerne mnoho casu, budou proste tvoje prispevky mazat, aby zajistili kvalitu fora.

Diky za pochopeni,
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#9 11. 04. 2012 10:44 — Editoval peter_44 (11. 04. 2012 13:16)

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ Kondr:

Promiň Kondre ale tohleto je čistej alibismus(Ahoj).
Jestli jsi si přečtl můj příspěvek, tak určitě uznáš, že ikdyby ta terminologie byla špatná, tak sloužila především k tomu, aby se nepochopené slovo kořen pokud možno proměnilo v jiné slovo, mimo to jak jsem řekl má terminologie je naprosto správná (včetně zaměňování slova "kořen" a "základ" v příspěvku).

Pramení z knihy od Leonharda Eulera a v 17 století se u mocnin --> logaritmů nepoužívalo slovo "base"(česky základ) ale právě i v angličtině či němčině slovo root/wurzeln (latinsky slovo radix), přičemž radix se používá stále.
Předpokládám, že ten "zkušenější matematik" bude asi Leonhard Euler a né nějaký "moderátor".

Mimo to jak jsem uvedl, je mi naprosto jasné, že jde čistě o pomstu, protože jsem se ohrazoval proti skrývání textu už předtím asi 2krát směrem k Jeleně. Takže od toho člověka šlo o čistou pomstu, kde si rádoby špatnou terminologii vzal pouze jako záminku, což taky vysvětluje onen komentář "naprosto nevhodný blábol".

1. (n.) radix
Math. a number taken as the !!base!! of a system of numbers, logarithms, or the like.
2. (noun) radix
a number or quantity which is arbitrarily made the !fundamental number! of any system; !a base!. Thus, 10 is !!!!the radix, or base!!!!, of the common system of logarithms, and also of the decimal system of numeration
(http://www.definitions.net/definition/radix)

Kdo neumí latinsky/anglicky je zde jasně napsáno: "Kořen NEBO Základ".
Jde především o význam slova root/wurzeln/radix, stejně tak jako slova "základ", tedy "mající v čem původ".(Přesně tak jak jsem to v příspěvku vysvětloval)

To že stejná terminologie jako u mocnin se používá u polynomů(kvadratických rovnic), které mají k mocninám i svou podstatou blízko nebudu zdůrazňovat.
Mimo to pokud mluvíme o špatné terminologii, mně spíše přijde nesmyslné překládat slovo "radix" tedy "kořen" jako "odmocnina" a hledání kořene (radical sign) jako odmocňování, což je v češtině naprosto běžný nešvar a u mocnin se tak ztrácí vůbec celý význam čísla-"kořene" z kterého pramení jiné číslo "mocnina"(tedy a^b=c, a=kořen, b=exponent, c=mocnina).

Pokud chtějí moderátoři nést zodpovědnost za kvalitu příspěvků na fóru, pak by sami měli mít nějaký rozhled, v opačném případě jejich zásahy mohou být kvalifikovány pouze jako střílení slepce na cíl v touze zasáhnout nevhodný příspěvek. Mimo to si nemyslím, že je potřeba za každou cenu zasahovat, protože matematika má k filozofii velmi blízko a jakýkoliv jiný náhled i k oněm "pevně definovaným pojmům" nemůže nikomu uškodit.

Tedy znovu zdůrazňuji, že kořen u kvadratické rovnice se překládá jako "mající v čem původ" stejně jako slovo základ, které je navíc v tomto významu v češtině daleko běžněji používáno a to je jediný pevně definovaný "VÝZNAM" slova kořen, který jsem při svém vysvětlování "pojmu" také uvedl, tedy skrytí bylo naprosto nesmyslné, čimž bych také tímto žádal, aby byl můj příspěvek odkryt.

Mimo to autorka "já hloupá" uvedla, že nechápe pojem kořen a substituce, nikdo mimo mě jí tuto věc nevysvětlil, můj příspěvek byl skryt, potom nechápu, jak je možné, že někdo téma uzavřel a zabránil tak ostatním do něj psát, přičemž autorce nebylo zodpovězeno. To mi připadá trochu nesmyslné mimo to jiná témata se neuzavírají. (http://forum.matweb.cz/viewtopic.php?id=44114).

Offline

 

#10 11. 04. 2012 11:39

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: Zdravím,

slovo "kořen" se v matematice používá na více místech, například primitivní kořen z teorie čísel. V angličtině má "root" navíc i význam odmocnina ("square root", "root of unity"). Dotaz byl položen osobou, která plave ve středoškolské matematice -- tedy nezajímá ji, co je root v angličtině, ale co je kořen v kontextu její úlohy. Plést do toho "radix", což není ani synonymum k "root" to celé komplikuje ještě víc. To, že Euler používal nějaká cizí slova v nějakých kontextech nemá nic společného s českým "kořenem".

Pokud stojíš o svůj text, pak

↑↑ já hloupá:

I ty hloupoučká :P
Kořen je vlastně jeden z možných překladů, taky se dá použít slovo "základ"
Pokud máš rovnici
$4a-\frac{a}{1-a}=1$

Ve skutečnosti hledáš základ, v tomto případě "a", čili hledáš nějaké číslo, říká se mu základ(kořen) proto, že je jakoby základem jiného čísla. V tomto případě
$4a-\frac{a}{1-a}=1$
Ti říká, že je zde nějaké číslo "a" a to číslo "a", dává vznik jinému číslu a to číslo je na pravé straně rovnice a je "1". Tedy máš dvě čísla, jedno je základ "a" a ten základ dá podle určitého pravidla vznik jinému číslu "1".
Ten předpis je daný, tedy pokud máš "a"=základ, pak základ krát základ krát 4 od něj odečteš základ dělený (1čka mínus základ) musí dát vzniku jinému číslu, to číslo je na pravé straně rovnice a je "1".

Tedy
$4a-\frac{a}{1-a}=1$
Ta rovnice je daná a jediné co se potobě chce je najít onu neznámou "a", tedy nějaké číslo, které je základem k jinému číslu, které je na pravé straně rovnice a jeho hodnota je "1".
Ta rovnice je kvadratická, taky proto se zde užívá slovo "kořen"(základ), což pramení z mocnin, např. nejjednoduší rovnice mocniny x*x=1, "x" je základ, který znásobený sebou samým dá vznik mocnině(jinému číslu) a to "1".
V matematice je známý předpis pro řešení základu (chceš li kořene) a ten předpis je vzorec, který určitě znáš
$ x_{1,2}=\frac{-b\pm \sqrt{b^{2}-4ac}}{2a} $

K tomu, abys do něj mohla dosazovat ovšem musíš mít kvadratickou rovnici ve tvaru kvadratická_rovnice=0
Tedy musíš mít kvadratickou rovnici, v které je kořen(základ) tedy nějaké číslo, které podle určitého předpisu dá vznik jinému číslu a to číslo je "0".

Proto je potřeba to tvoje zadání trochu upravit a to v prvním případě tak, aby z něj vůbec vznikla kvadratická rovnice
$4a-\frac{a}{1-a}=1$
$4a-4a^2-a=1-a$
$4a^2-4a+1=0$
Tato rovnice je ve skutečnosti stejná jak ta první, tedy ono číslo (kořen) "a" je zde stejné, ikdyž v obou případech dává vznik jinému číslu.

Tedy pomocí vzorce se dopočítáš onoho kořene(základu) tedy čísla "a", které podle daného předpisu dá vznik jinému číslu, použiju schválně tu první rovnici, a řeknu, že to číslo, které vznikne je "1".
Ty kořeny za tebe už dopočítali ostatní, protože se ti je povedlo spočítat špatně.
a1,2=1/2

Sama si můžeš ověřit, zda to číslo je spočítané správně. Tedy musí platit, že onen základ podle daného předpisu musí dat vznik pro tu poslední rovnici jednak číslu "0" o což ti ani tak moc nejde, ale především, aby pro tu první rovnici dal vznik číslu "1". Tedy(už to říkám podruhé).
Když onen spočítaný kořen(základ) "a" dosadíš do této rovnice
$4a-\frac{a}{1-a}$
Tak ti ten základ musí dát vznik jinému číslu a to "1".
Tedy $4a-\frac{a}{1-a}=1$
Čili pokud dosadíš za "a" =1/2, pak pokud jsi počítala správně(respektive elypsa počítal správně) tak musí vyjít levá strana a pravá si sobě rovna.

Právě to je kořen, a ten kořen jsi řešila proto, že to byl tvůj úkol od samého počátku, někoho zajímalo, co se skrývá pod touto rovnicí.

$4(\sin ^{2}x) - \frac{(\sin ^{2}x)}{1- (\sin ^{2}x)}=1$
Schválně ti tam dělám závorky u sin^2x aby jsi si uvědomila, že onen základ je sin^2x a ty pomocí kvadratické rovnice se ho můžeš dopočítat, to je důvod použití substituce, jakmile se dopočítáš, jaké číslo se musí skrývat pod sin^2x a že jde o číslo a=1/2, pak je jasné, že zase onen sin^2x musí vyprodukovat 1/2, aby ta rovnice platila.
Potom se řešení té rovnice zjednoduší na řešení otázky, sinx*sinx=1/2 tedy pro které "x" je tato rovnice rovna 1/2, dá se říct, že opět hledáš jakési číslo "x", které ti dá podle předpisu vznik jinému číslu 1/2(teď se tomu už z lásky k tradici neříká kořen).

Můžu ti uvést nějaký velmi snadný příklad subsituce, aby jsi viděla, oco vlastně jde.
Napíšu rovnici sinx+sinx=1/4+1/4, Pokud se zeptám, čemu se rovná sinx, tak by jsi možná hned řekla, že sinx se musí rovnat 1/4. Pokud bys to neviděla, tak si za sinx zavedeš substituci třeba sinx=Q
Q+Q=1/4+1/4 => 2Q=2/4 => Q=1/4, tedy Q=1/4, ale Q=sinx, tedy sinx=1/4. Respektive jak by řekl Euclid :), pokud 1/4 je totožná z Q a Q je totožná ze sinx, potom i 1/4 bude totožná ze sinx :).

Je mi jasné, že to z tohoto asi nepochopíš, protože je to asi dost nepřehledné, nicméně aspoň jsem se oto pokusil :).

Téma jsem otevřel pro případ, že by byl zájem postupovat v původní diskusi.

Jinak k tvému hodnocení moderátorů -- zrovna zdenek1 je člověk, který matematiku ovládá a umí ji i vysvětlit, což dokazuje i několik knih, které napsal. Rozhodně to není puberťák opojený mocí mazat cizí příspěvky, jak naznačuješ.

Na tomto místě bych rád diskusi ukončil a pojďme se věnovat něčemu produktivnímu.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#11 11. 04. 2012 13:11 — Editoval peter_44 (11. 04. 2012 13:18)

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ Kondr:
Ty jsi si ten příspěvek, který jsi sem nakopíroval očividně nepřečetl. Nikde tam slovo root samozřejmě stejně jako slovo radix neuvádím.

1) slovo kořen vzniklo prvotně u mocnin, asi se nebudeme dlouho přít otom, že tak základní věc jako je mocnina vznikla dříve, než cokoliv co bys mohl uvést jiného, kde se slovo kořen vyskytuje.
2) jak jsem uvedl slovo kořen má pouze jeden jediný význam a to jak v latině, tedy RADIX(latinsky kořen), tak ve všech jiných jazycích, jen v češtině je tato věc přeložena jednou jako odmocnina, podruhé jako kořen, tedy netvrdil bych rozhodně, že kořen a odmocnina má spolu něco společného, spíš jde o špatný "český" překlad, tím tedy myslím použití slova kořen a odmocnina spolu nemá zhola nic společného.

Tedy znovu uvádím, že význam slova kořen, je jednak ve všech jazycích stejný a ten význam je: Mít v čem původ, stejně jako strom roste z kořene, stejně tak mocnina "c"=a^b má původ ve svém kořeni "a" při daném exponentu "b", tedy mocnina "c" což je číslo má svůj původ v jiném číslu, kořeni "a".
Přesně takto to uvádím v příspěvku pro "já hloupá"!

Stejný význam má slovo kořen kdekoliv, kde je v matematice toto slovo použito.
3) slovo radix jsem sem pletl proto, abych ukázal stejnost překladu slova "kořen" a "základ", tedy oboje slova splňují ono "mající v čem původ", proto jsem sem taky házel odkaz na vysvětlení pojmu radix, kde je jasně uvedena stejná záměna za slovo základ (tedy v češtině překlad např. jako "základ" logaritmů, čímž je vidět, že slovo "základ" jsem si nevycucal z prstu, a že nejde o žádnou moji terminologii dokonce ani o můj překlad).

4) všechno toto co tu uvádím uvádím pouze proto, abych dokázal, že má terminologie použita ve vysvětlení pojmu kořen a zaměňování za slovo základ v příspěvku je naprosto legitimní, pokud jsi si ten příspěvek nepřečetl, pak je jasné, že nevíš o čem je řeč.

Znovu uvádím
2. (noun) radix
a number or quantity which is arbitrarily made the !fundamental number! of any system; !a base!. Thus, 10 is !!!!the radix, or base!!!!, of the common system of logarithms, and also of the decimal system of numeration
(http://www.definitions.net/definition/radix)

Jak jsem psal, můj příspěvek byl neoprávněne skryt, protože nejde o žádný blábol, a tudíž chci, aby byl odkryt, což se zatím nestalo.

Mimo to jsi zakázal všem kromě "já hloupá" aby psali do příspěvku, přitom ona svůj dotaz už uvedla, teď se čeká jen na to, kdo jí nato odpoví.

já hloupá napsal(a):

↑↑ peter_4:

ano to jsem špatně označila (asi ze zvyku), ale to jsem všechno zvládla :D

Jediný co nejsem schopná je právě to dosazení za substituci a vypočítání x1 a x2, protože si pod těmi čísly z kořenů prostě nic nepředstavim (nevim jestli je to 120° nebo x°..)

Celou dobu tu tvrdíte, že jsem mohl slušně napsat o odkrytí příspěvku, teď tak činím a čekám co se teda jakože bude dít, zatím to vypadá, že prakticky nic.

Offline

 

#12 11. 04. 2012 13:45

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: Prispevek odkryt byl jako citace v mem prispevku vyse. K jeho odkryti v puvodnim tematu nevidim duvod, nebot mi pripada kontraproduktivni.

Pokud ma "ja hloupa" zajem v diskusi pokracovat, dal jsem ji moznost. Pokud nema, je zbytecne, aby pokracoval nekdo jiny.

Existuje koren rovnice, ale alespon v beznych textech neexistuje koren cisla.

Toto je muj posledni prispevek k tomuto tematu.

Pekny zbytek dne,
Kondr


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#13 11. 04. 2012 14:11 — Editoval peter_44 (11. 04. 2012 14:13)

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ Kondr:
Mocnina je číslo a má svůj kořen, který je taky číslo.
a^b=c
a=root, b=exponent, c=power

Ještě jednou jo: (radix=latinsky kořen)
1. (n.) radix
Math. a number taken as the base of a system of numbers, logarithms, or the like.
2. (noun) radix
a number or quantity which is arbitrarily made the fundamental number of any system; a base. Thus, 10 is the radix, or base, of the common system of logarithms, and also of the decimal system of numeration

Nevím kolikrát to mám zopakovat, vzhledem k tomu, že můj příspěvěk neporušil žádné pravidlo, a terminologie použitá byla naprosto matematicky správná, chci, aby můj příspěvek byl odkryt právě v tématu, kde odpovídá na jasný dotaz od "já hloupá" a tedy nemůže být kontraproduktivní.
To že jsi můj příspěvek odkryl v naprosto jiném tématu jsem tě nikde nežádal ani oto nestojím. Nevím co bych s tím příspěvkem jako dělal. Leda že bych ho vzal a celý ho znova skopíroval jako odpověď já hloupá :).

Mimo to bych prosil moderátory, aby přestali zasahovat do rad druhým a opustili si hodnocení toho, čí příspěvek je a čí není kontraproduktivní.
Taky bych poprosil, abyste si ujasnili pravidla a dali si je do seznamu pravidel, včetně toho, za co můžete a za co nemůžete skrývat text.
Zároveň pokud jsou jasná pravidla, není možné je měnit, čili není možné v jednom příspěvku rozhodnout, že jediný kdo do něj může psát je já hloupá a v jiném zase dělat pravidla jiná podle toho jak se vám to zlíbí.

"fórum": Veřejné místo k hlásání názorů

Offline

 

#14 11. 04. 2012 14:23 — Editoval peter_44 (12. 04. 2012 12:10)

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ Kondr:

Btw rada pro tebe Kondr, až budeš příště dávat důvody, proč je můj příspěvek nevhodný, a úvádět, že je to proto, že je vněm údajně anglicky root a latinsky radix, tak si ho prosimtě prvně přečti.
Nevím na co jsi zvyklý ty, ale podle mě je naprosto normální si věc nejdřív přečíst a potom k tomu dávat soudy, takto by to skoro vypadalo, že o výsledku bylo předem rozhodnuto.

Offline

 

#15 11. 04. 2012 15:44

Tychi
Příspěvky: 2463
Škola: MFF UK
Reputace:   56 
Web
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44:Na všech školách, kterými jsem prošla, byl v
$a^b=c$
$a$..základ mocniny (mocněnec)
$b$..exponent (mocnitel)


Vesmír má čas.

Offline

 

#16 11. 04. 2012 16:24

pietro
Příspěvky: 4762
Reputace:   187 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

"Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc."  A.Lincoln

Offline

 

#17 12. 04. 2012 11:41 — Editoval peter_44 (13. 04. 2012 09:30)

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

To jo, ale právě v jiných jazycích se místo základu mocniny říká "kořen mocniny", ale to je fuk.

To nemá očividně smysl řešit. Místo toho vám dám hádanku :).

Jsou dvě čísla "A" a "B", která jsou k sobě navzájem prvočísla (mimo jedničky není žádné jiné číslo, které by "se opakovalo" zároveň v A i B nebo taky není žádné číslo, které by "bylo dělitelem" A i B).
Pokud sečtu "A"+"B" tak vznikne číslo "C"
A já tvrdím, že číslo "C" bude prvočíslo vzhledem k A i vzhledem k B.
Jak je to možné :).

Hádanka číslo 2, jaktože jsem ještě tady, když mám BAN na ip adresu :).

Offline

 

#18 15. 04. 2012 15:13

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44:
Pravidla nebo ne, já zase nechápu, jaký je význam většiny Tvých dosavadních příspěvků.
Odkaz
Proč nějak složitě formulovat diskrétní podproblém spojitého problému?
Mnoho dalších podle mě spíše vnáší do témat více zmatku než užitku.


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#19 15. 04. 2012 16:22

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ Andrejka3:
Ten člověk mi poděkoval! :D

Jaký dískrétní podproblém? Btw nechceš rači zkusit vyřešit tu hádanku co je tu o kousek výš?

Offline

 

#20 15. 04. 2012 20:42

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: jestli jsi ještě k Velikonocím nedostal banánový koš, rád bych se tě zeptal - pověz nám něco o sobě, samozřejmě nechci tvé bydliště, čísla telefonů... rád bych znal kde a co jsi studoval/vystudoval, pracoval a tvé zájmy
jinak pokud se vyjádřím k tématu, nemyslím si, že přehnané honění ega ve tvých příspěvcích má za úkol pomoct tazatelům

Offline

 

#21 15. 04. 2012 23:28

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ mikl3:
Co že to tam máš pod tou čarou? Mám mačkat f5, abych náhodou nepřišel o tvůj skvostný příspěvek?:)

Já jsem prostě jinačí,
Jeleně to nestačí,
a je jejím koníčkem,
buzerovat mě se Zdeníčkem.

Offline

 

#22 16. 04. 2012 00:47

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: Bavíš mě tu a děláš tu ze sebe extra šaška. Vzpamatuj se.

Offline

 

#23 16. 04. 2012 07:12

mikl3
Příspěvky: 2635
Škola: FS ČVUT (12-16, TZSI, Bc.)
Pozice: Studuji magisterske
Reputace:   78 
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: tak přeci jenom to s tebou nemá cenu, dostaneš ip banána a můžeš otravovat na jiném fóru

Offline

 

#24 16. 04. 2012 09:05

peter_44
Zelenáč
Příspěvky: 23
Reputace:   
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ mikl3:
ten už dávno mám jestli ti to nedošlo

Offline

 

#25 16. 04. 2012 15:41

Jan Jícha
Veterán
Místo: Plzeň/Mnichov
Příspěvky: 1801
Škola: ZČU - FST - KMM
Pozice: Safety Engineer
Reputace:   74 
Web
 

Re: Moderátoři nechápou, jaká jsou pravidla serveru

↑ peter_44: Restartovat router umí každej, když má dynamiku. Hádanka rozluštěna? To chceš ban na rozsah?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson