Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

  • Hlavní strana
  • » Ostatní
  • » Učebnice matematiky pro střední a základní školy (TOTO TÉMA JE VYŘEŠENÉ)

#1 27. 10. 2008 02:00

spike
Zelenáč
Příspěvky: 20
Reputace:   
 

Učebnice matematiky pro střední a základní školy

Hledám učebnici s matematikou pro základní a střední školy, kde jsou co nejjednodušeji (ale důkladně) popsány postupy příkladů

Offline

 

#2 27. 10. 2008 16:38

Ivana
Příspěvky: 4819
Reputace:   32 
 

Re: Učebnice matematiky pro střední a základní školy

↑ spike:

Pro ZŠ by mohla stačit :  "A+B Matematika v otázkách a heslech "  autoři :   Matuška,  Trefný .. já mám vydání z r.1968
(Většina matikářů jí znají a určitě ji mají ve své odborné knihovničce, je to opravdu dobrá stručná a jasná příručka.)

pro SŠ jsou dobré učebnice pro SPŠ a SOU, vysvětlení jsou v nich jednodušší, než je v učebnicích pro gymnázia.
Např. Matematika pro střední odborné školy a studijní obory středních odborných učilišt' 1-8 díl ..já mám  rok vydání 1984-8 

K těmto učebnicím jsou sbírky, které jsem u matikářů běžně viděla a jsou dobré :
" Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ a studijní obory SOU 1.část " .. rok vydání 1986
" Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ a studijní obory SOU 2.část " .. rok vydání 1989

Roky vydání udávám pro ty učebnice, které mám já.

Hodně zdaru v učení . :-)


Jedna krát jedna je  " tisíckrát " jedna :-)

Offline

 
  • Hlavní strana
  • » Ostatní
  • » Učebnice matematiky pro střední a základní školy (TOTO TÉMA JE VYŘEŠENÉ)

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson