Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 15. 06. 2012 23:38 — Editoval jelena (27. 08. 2012 19:39)

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

kolonka pro studium?

Zdravím,

což takhle nějaká nepovinná kolonka pro studium (škola/ obor), do profilu nebo pod fotku vedle příspěvků? Mě by celkem zajímalo, kdo kde co bere, jak rychle a dopodrobna a co se studuje, jak čemu kde říkají a značí a tak podobně (všiml jsem si, že do té malé kolonečky na poznámky píšu prakticky striktně to, co kdo kde studuje, tak jsem si říkal, že by se to mohlo hodit).

Jelena: v profilu si můžete doplnit položky "Škola" a "Pozice". Děkuji.


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#2 16. 06. 2012 10:53

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

Zdravím,

jsem si stoprocentně jistá, že tento návrh už jednou zazněl (a Vrchní Velitel snad něco povídal o náhradě položky "město" za "školu"), bohužel neumím si vybavit klíčové slovo, podle kterého bych to našla.

Položku "město" bych určitě nenahrazovala.

Pokud by to bylo reálné a vrtalo by se do položek profilu, tak bych se ještě přimlouvala za:
* označení současné pozice: student, učitel, něco jiného (u východních kolegů to tak máme),
* jak si přeje oslovovat "vykání", "tykání", "je to jedno".

Offline

 

#3 20. 07. 2012 13:59

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

Trošku téma opráším, snad i v jiném směru. Předpokládám, že tématu není věnováno, protože v letě buď je příliš slunečno, nebo moc prší :-)

Nevím, zda je dost přehledné, pokud bude "kdo co studuje" jen v profilu a ne každý si to vyznačí. Také co jsem procházela nevyřešené úlohy, kvalitnější dotazy v sekci VŠ dost často až zapadnou mezi nepříliš kvalitní. Důvody tak nějak jsou jasné.

Máte pocit, že by přehlednosti "cca kdo co studuje" a také větší vyřešitelnosti "lepších dotazů" prospělo, aby sekce VŠ matematiky byla rozdělena na nenáročnou VŠ a na vyšší VŠ (nějaký lepší název jsem ještě nevymyslela).

Pokud máte pocit, že je to podpora elitářství - ano, také je. Osobně nic špatného na tom nevidím.

A skoro OT - občas se objeví dotazy ke studijní  literatuře, metodice výuky, tak nebo tak - má smysl vyčlenit z Ostatního do samostatné sekce ("Metodiky, podpory výuky?")?

Děkuji, mějte se.

Offline

 

#4 20. 07. 2012 14:59

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: kolonka pro studium?

Jsem pro, neustále se tu řeší věci týkající se konkrétních škol. Ještě by se musely dořešit technické věci (aktuálně studující vs. alma mater), ale určitě bych to zavedl.

Offline

 

#5 20. 07. 2012 16:17

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Kolonka pro školu a pozici bude, zapsal jsem si to do diáře. Buď teď o víkendu nebo spíše až za dva týdny. Kolonka pro oslovení se mi zdá zbytečná, co na to ostatní? Kolonku pro město ponechám.

Co se týče rozdělení sekce VŠ — založil jsem samostatné téma, ať v tom není nepořádek.


2+2=4

Offline

 

#6 31. 07. 2012 16:24

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Vytvořil jsem kolonku pro školu. Najdete ji v Profil → Osobní. Později ji ještě přidám do formuláře pro registraci. Teď bychom se ještě měli domluvit na nějaké struktuře, jak by obsah toho políčka měl vypadat a jak by tak měl vypadat popisek k tomu políčku. Zatím tam je jen „škola”, což asi není moc výstižné.


2+2=4

Offline

 

#7 31. 07. 2012 16:26 — Editoval Lukee (31. 07. 2012 17:16)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

A s tím souvisí druhá otázka — chtěl bych přidat i kolonku pro pozici, jak by to mělo vypadat? Jen možnosti „Student/Vyučující/Jiné” nebo něco detailnějšího? Asi bych se přikláněl jen k tomuto jednoduchému řešení.

EDIT: A v podstatě s tím souvisí i třetí otázka — což takhle nezobrazovat pod avatarem řádek „Registrovaný: xxx”? Nemyslím, že je to k něčemu dobré, když se to zobrazuje u každého příspěvku. Možná to tam nechat jen v případě, kdy je to datum nedávné, aby bylo jasné, že tady máme nováčka. Zrušil bych klidně i počet příspěvků, ale to se vám asi nebude líbit…


2+2=4

Offline

 

#8 31. 07. 2012 17:37 — Editoval halogan (31. 07. 2012 17:38)

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: kolonka pro studium?

Pozici ano, ale klidně bych to nechal jako volné políčko na vepsání čehokoli. A jsem pro zrušení těch nicků/titulků nebo jak se tomu říká. Prakticky to nemá žádný význam, ne? Možná někde vyznačit moderátora/admina, ale jinak je to podle mě k ničemu.

Offline

 

#9 31. 07. 2012 17:47

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

↑ halogan: To už jsem kdysi navrhoval, ale nesetkalo se to s úspěchem. Ale pokud bude vůle, tak bych to zrušil a ponechal jen ty základní funkční popisky.


2+2=4

Offline

 

#10 31. 07. 2012 18:31 — Editoval Pavel Brožek (31. 07. 2012 18:33)

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: kolonka pro studium?

Když už by se zobrazování něčeho rušilo, tak by se to třeba mohlo dát jako kontextová nápověda pro nick. Ale ty titulky mi taky přijdou zbytečné (kromě těch moderátor/admin).

Offline

 

#11 31. 07. 2012 21:38

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: kolonka pro studium?

ja mam môj titulok rád, (pred nedávnom mi ho niekto z moderátorov dal) a teraz to zrušíte? :(

Offline

 

#12 01. 08. 2012 12:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

Zdravím,

za splnění prosby kolegy ↑ OiBobik: děkuji :-)

"Titulek" bych zachovala:
- hodí se také pro účely odměňování/napomenutí,
- pokud se někdo cítí být zařazen do sbírky kolegy Kondra, tak že prosíme, ať si zvolí "normální fórum-jméno" a pocity mu doplníme titulkem "bl*" apod. (dalo by se to naformulovat při registraci?)

"Registrovaný" - bych zachovala (přec historický údaj),
"Počet příspěvků" - není podstatný, stačí když bude v profilu (pro sledování vývoje).
"Pozici" - stačí jednoduchý výběr ↑ dle návrhu: nebo volné pole, jak uznáte za vhodné.

K takto globálním změnám by se hodila anketa.

Ještě tu mám nějaké OT poznámky:

- na nástěnku a fcbk by mohla být opět výzva k nominaci,
- není primární nastavení "Cobalt" více navazující na umělecké provedení hlavního webu?
- slovo "Zvýrazněno" je zbytečně dlouhé (ono je i tak vidět, že zvýrazněno)

Offline

 

#13 03. 08. 2012 09:08

OiBobik
Moderátor
Místo: Brno/Praha
Příspěvky: 1013
Škola: MFF UK Mat. struktury
Pozice: student
Reputace:   82 
 

Re: kolonka pro studium?

↑ Lukee:

Ahoj,

taky děkuji za realizaci mého návrhu.

Jestli to tu funguje jako diskuzoanketa, tak bych řekl:

0) "registrovaný" a "počet příspěvků" mi spíš než jako relevantní údaj pro toto fórum přijde jako taková zděděnost z fór "tohoto typu" (nevím, jak se jim říká; myslím tím "tohoto typu z hlediska architektury stránky"; jako třeba různá warez fora apod.). Takže bych je přinejmenším schoval někam do profilu.

1) Co se týče těch titulů jako Pýthagorás, Einstein atd... To bych byl celkem i pro, aby se to zrušilo, nebo alespoň nějak změnilo - asi je to jen můj pocit, ale jsem trochu nervózní z toho, že mi pod jménem visí jméno jednoho z největších fyziků vůbec. : ))

Je fakt, že to možná někdy pomůže v orientaci, nakolik je tázající se/odpovídající "důvěryhodný", na to si ale myslím, že stačí systém reputací (který jsem chápal tak, že byl vytvořen právě za tímto účelem).


"The first rule of Tautology Club is the first rule of Tautology Club." [xkcd]

Offline

 

#14 03. 08. 2012 13:25

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Nechtěl by někdo udělat anketu, jak navrhuje Jelena?

1) Jeden z údajů Registrovaný nebo Počet příspěvků (spíš tento) bych nechala, aby bylo vidět zda se jedná o nováčka. Druhý údaj by mohl být v profilu.

2) Titulky jsou zbytečné (kromě označení admin,...), větší výpovědní hodnotu májí ostatní údaje.

3) Pozice -  jak píše ↑ jelena:

Jestli je možné brát reputace jako ukazatel důvěryhodnosti nevím, někdy tazatelé děkují za blbosti.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#15 03. 08. 2012 14:19

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Ankety budou, zatím bych rád prodiskutoval všechny možnosti, ať lidi nehlasují pro možnost, kterou pak ještě nějak vylepšíme. Zatím se většina vyjadřuje pro částečné zrušení titulků. Jeden z argumentů pro zachování data registrace nebo počtu příspěvků je to, aby se poznalo kdo je nováček. Takže bych to spojil do jednoho a navrhuji odstranit titulky s výjimkou „admin”/„moderátor”, „nováček” a napomenutí jak zmiňuje ↑ jelena:.


2+2=4

Offline

 

#16 17. 08. 2012 13:47

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Tak, vytvořil jsem ještě kolonku pro pozici, každý si tam může napsat co chce. Zase se to mění v profilu → osobní. Obě kolonky už jsou přítomny v průběhu registrace.


2+2=4

Offline

 

#17 18. 08. 2012 09:30

teolog
Místo: Praha
Příspěvky: 3497
Škola: MFF + PřF UK
Pozice: Gymnázium Přírodní škola - učitel (M, Z)
Reputace:   167 
 

Re: kolonka pro studium?

Jen mi není jasné, jestli mám psát ke škole to, kde jsem studoval a do pozice absolvent nebo školu kde učím a do pozice učitel. Jinými slovy jestli je to myšleno pro vzdělání nebo aktuální práci uživatele.

Offline

 

#18 18. 08. 2012 10:22

jarrro
Příspěvky: 5465
Škola: UMB BB Matematická analýza
Reputace:   303 
Web
 

Re: kolonka pro studium?

ja osobne by som sa priklonil k aktuálnemu stavu prípadne poslednej škole na ktorej pôsobil užívateľ či už ako učiteľ alebo ako študent či doktorand


MATH IS THE BEST!!!

Offline

 

#19 18. 08. 2012 17:43

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

Zdravím,

pokud je škola již absolvována, potom bych uváděla do závorky jen (abs.) nebo i s rokem ukončení, pokud touto cestou chci naznačit i cca věk. Pozice - lze napsat např. "učím na SŠ" (nebo i více adresně) apod. - pochopila jsem, že není to úplně striktně dáne. Je to tak?

Offline

 

#20 20. 08. 2012 16:15 — Editoval Lukee (20. 08. 2012 16:24)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Souhlas s ↑ jelena:, primární by měla být aktuální informace, tj. pokud učím na nějaké škole, tak ta škola by tam měla být a v závorce by pak měla být uvedena škola, kterou jsem absolvoval. Zkusím to nějak připsat do nápovědy ke kolonkám.

Může být tento popisek pro kolonku škola?

Škola — na kterou školu jste chodili, chodíte nebo tam učíte? Např. „MFF UK”, „IES FSV UK (09-12, Bc.)” nebo „MGO, (abs. UPOL 1998)” pokud nyní působíte na MGO a jste absolvent UPOLu.


2+2=4

Offline

 

#21 21. 08. 2012 11:54

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

↑ Lukee:

Zdravím,

mně se to zdá trochu složité, ale snad se pochopí. Co kolegové?

OT: tu, prosím, se pokoušíme vybavit slogan, děkuji.

Offline

 

#22 21. 08. 2012 12:01 — Editoval Lukee (21. 08. 2012 12:25)

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

Přijímám jednodušší návrhy :) Co jen takto?

Škola — na kterou školu jste chodili, chodíte nebo tam učíte? Např. „MFF UK” nebo „MGO, (abs. UPOL 1998)”.


2+2=4

Offline

 

#23 21. 08. 2012 20:33

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

↑ Lukee:

:-)

Může být množné číslo u škol?
Má stejný význam "chodili" a "studovali"? Myslím pro ZŠ může být také "studuje" (asi ne)? 10. rokem budu chodit na MGO :-)

Offline

 

#24 26. 08. 2012 12:04

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: kolonka pro studium?

Zdravím,

Vrchního Velitele prosím zůstat v naprostém klidu - jen se pokusím posunout debaty vpřed (a to ve vice tématech).

Co jsem pozorovala u nově přicházejících kolegů, docela zvládají správně vyplnit kolonku (řádek je to správně?). Dokonce i stávající kolegové dokázali doplnit (sem tam). Proto bych navrhovala:

- u položky "škola" zůstat pouze u toho, co kdo studuje/vystudoval,
- položku "pozice" využit pro aktuální stav, tedy i pro případné uvedení na které škole učí.
- doplnit k tématu anketu - co zůstane v profilu u příspěvků.

K tomuto tématu všechno.

-------------
co poslouchají sekretářky Generálních štábů :-)

Offline

 

#25 26. 08. 2012 15:31

Lukee
Administrátor
Místo: Opava
Příspěvky: 1850
Škola: UPOL, Informatika
Pozice: Roznašeč reklamních bannerů
Web
 

Re: kolonka pro studium?

↑ jelena: Souhlasím, změnil jsem popisky. Tohle už by snad mohla být finální úprava. Anketu mám v ToDo, teď už jen ta vůle.


2+2=4

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson