Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

Anketa

Co budete dělat o prázdninách? (možno více odpovědí)


"nic", budu doma u počítače

8% - 13
Mám brigádu

5% - 8
Pojedu na tábor

3% - 5
Budu si válet šunky u moře

5% - 8
Pojedu na hudební festival

3% - 5
Pojedu na hory

3% - 5
Pojedu na vodu

4% - 6
Pojedu na dovolenou na kolo

2% - 4
Budu u babičky

4% - 7
Budu chodit na koupaliště

6% - 9
Žádná dovolená nebude, budu radostně pracovat

11% - 16
Budu se připravovat na reparát

0% - 0
Budu počítat matiku

21% - 31
Ještě nevím

4% - 6
Budu sportovat

11% - 16
Pojedu na chatu/chalupu

3% - 5
Jedu pod stan

0% - 1
Počet hlasujících: 63

Editoval Pavel Brožek (27. 06. 2011 17:37)

#26 01. 05. 2012 15:45

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑↑ Pavel Brožek:

:-) to ovšem znamená, že je nejvíce vidět prach a vyvolává to, že musím dělat to, co bych možná za jiných podmínek nedělala.

V každém případě ze zkušeností víme, že Colours pod mrakem a s trochou mrholení je lepší, než když je slunečno a noční sněžení je ideální stav - to prach není vidět vůbec.

↑↑ FliegenderZirkus:

Kdy jsou tedy oficiálně prázdniny? Slyšela jsem, že v Německu i letní prázdniny mají obdobné rozvržení na delší období (jako zde jarní) podle oblastí.

-------------------------------------------------------

K anketě - zde narážíme, že pokud někdo hlasoval v jednom roce, tak už nemůže v druhém atd. Tedy jaký vzorek nám vznikne za 1000 let? Metodika anket zjevně je nedostačující bez ohledu na zastoupení statistiků a ekonometrů, ostuda jsme :-)

Offline

 

#27 01. 05. 2012 19:50

FliegenderZirkus
Příspěvky: 544
Škola: RWTH Aachen
Reputace:   25 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑ jelena:

To platí pro střední školy. Ty vysoké to mají každá jinak (ostatně to i u nás), ta moje žádné prázdniny nemá. Zkouškové je sice v létě skoro tři měsíce, ale kažná zkouška má právě jeden pevně daný termín, takže mít delší čas volno je jen záležitostí štěstí, ne studijního nasazení jako u nás (vše na předtermínech a pak volno). :-) Září je ale zpravidla volnější, já už třeba nemám vůbec nic.

Offline

 

#28 02. 05. 2012 00:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑ FliegenderZirkus:

děkuji, já jsem tomu rozuměla nějak plošně.

Na hodně dalekém Východě za hodně dalekých časů ZŠ i to dvouleté ubožátko, kterému se říkalo SŠ, mělo prázdniny červen až srpen (tedy plné 3 měsíce), ale zas se učilo v sobotu. Neteř to má skoro stejné i teď.

Na VŠ se začalo 1. září a konec byl cca v polovině července, zkoušky také měly jen pevný termín pro celou studijní skupinu.  Ovšem po 1. až 3. ročníku byla povinná pracovní aktivita a výrobní praxe, tedy ve skutečnosti volný byl asi jeden týden. A potom už si člověk tak zvykl(a), že už ani prázdniny nechtěl(a) - obvykle se mi dařilo zajistit, že za nějakou aktivitu pro školu nechali kolej i přes léto.

Offline

 

#29 03. 05. 2012 10:20

iDedik
Místo: Praha
Příspěvky: 67
Škola: MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

Ja asi idem na Vivamusica! Na koncert Michaela Nymana a Nigel Kennedyho, bože jak sa teším =D


Človeka najviac desí nepoznané,
preto sa snažím spoznať všetko aby ma nič nedesilo. =)

Offline

 

#30 15. 07. 2012 14:01

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑↑ Pavel Brožek:

:-) co jsi kde snědl tento rok?

U Kláry usuzuji, že podnikla náročné cesty. je tak?
-----------------
Hlásíme, že počasí nám přeje - je neslunečno, mrholí až prší :-) Nové prostředí nemá chybu, věž si ještě snad zopakuji. Hodná dcera vozí a parkuje skvěle (zaklepu), milý syn je milý.

Pokud se dnes účastníte, tak si nenechte ujít vystoupení absolventa MGO.

Offline

 

#31 15. 07. 2012 14:14

gladiator01
Místo: Jindřichův Hradec
Příspěvky: 1587
Škola: ZČU FAV - SWI
Pozice: absolvent
Reputace:   53 
Web
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

jelena napsal(a):

Kláry usuzuji, že podnikla náročné cesty. je tak?

Zas tak náročné to nebylo. :) Ale jeli jsme v tom týdnu co bylo hrozné vedro a to mi docela vadilo.


Naděje jako svíce jas, potěší srdce štvané, čím temnější je noční čas, tím zářivěji plane.
VIVERE - MILITARE EST (Seneca)
Vím, že nic nevím. - Sokrates

Offline

 

#32 15. 07. 2012 14:24

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑ jelena:

Sis všimla, že jsem tu teď nějakou dobu nebyl? :-D Byli jsme s přáteli v Beskydech (okolí Horní Bečvy) jezdit na kolech a pak v Rakousku – hory a příroda. Na nic souvisejícího s matematikou jsem ale asi nenarazil. Snad jen, že jsem v Großreiflingu snědl pizzu s největším poloměrem jakou jsem kdy jedl :-D.

Offline

 

#33 15. 07. 2012 14:42

miso16211
Πυθαγόραc
Příspěvky: 1522
Pozice: n/a
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

Ja budu počítať(a dufam ze nebudu zaostávať až tak moc)

Offline

 

#34 17. 07. 2012 18:47

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

↑ Klára:

v takovém vedru jsem zřejmě realizovala začátkoprázdninový úklid - náročné to určitě bylo i bez kopců, co máš na fotkách :-)

↑ Pavel Brožek:

Děkuji za sdělení - pozoruhodné. Spíš jsem usoudila, že při zahájení plánování na závěr dubnu jsi již mohl i něco splnit. Pravda - zpozorovala jsem nepřítomnost kolegy Zdeňka - na začátek prázdnin všude byl potěšující klid, jen sekce Fyziky byla nějaká rušná. No ještě, že nedělám docházku tady :-)

Abych rozšířila spektrum letních aktivit, tak kolega Hanzy byl týden zde, z výletu mám konečně knihu (pořízeno v hustém dešti) :-)

↑ miso16211:

když chceš, tak proč ne? :-)

Offline

 

#35 28. 06. 2013 10:23

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Co budete dělat o prázdninách?

Kolega Hanzy již 2. rokem zahajuje prázdniny zde, letos přibyla akce MFF - MatFyzExpo (s komentářem na mé doporučení: "uvidíme").

kolega Pavel B. napsal(a):

Správná teplota už závisí na tom, co chci dělat

:-) u mne ↑↑ tradičně:, jen bez Colours. Přeji správnou teplotu (a hlasujete v anketě, prosím, pokud jste ještě nehlasovali, ať máme statisticky jasno). Zdravím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson