Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 08. 2012 20:50 — Editoval Slazer (27. 08. 2012 22:45)

Slazer
Zelenáč
Místo: v izbe
Příspěvky: 10
Škola: ano
Pozice: vertikálna
Web
 

Ako hodnotiť úspešnosť v hre ak hráči odohrali rôzne veľa hier

Ahoj.

Majme určitý počet hráčov $h$, kde každý i-ty hráč odohrá $h_{i}$ hier z ktorých $v_{i}$ vyhrá a $h_{i}-v_{i}$ prehrá. Ako najférovejšie zoradiť týchto hráčov podľa ich úspešnosti v hre?

Napríklad nemôžem zaradiť hráča, ktorý vyhral každú hru pred hráča, ktorý prehral desať hier ak ten prvý hral len jedinú a ten druhý milión...

Offline

 

#2 28. 08. 2012 00:13

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Ako hodnotiť úspešnosť v hre ak hráči odohrali rôzne veľa hier

"nejférověji" je věc subjektivní. třeba šachisti na to mají ELO

Offline

 

#3 28. 08. 2012 01:46 — Editoval Slazer (28. 08. 2012 08:57)

Slazer
Zelenáč
Místo: v izbe
Příspěvky: 10
Škola: ano
Pozice: vertikálna
Web
 

Re: Ako hodnotiť úspešnosť v hre ak hráči odohrali rôzne veľa hier

To práve to. Ja som na tento problém narazil pri prezeraní rebríčku hráčov na stolný tenis, kde stolnotenisový zväz proste použil pomer  (vyhrané/všetky)*100 pre každého hráča a potom ich zoradil do tabuľky. Toto sa mi ale nezdá férové z dôvodu vyššie a hráči, ktorí hrali viac zápasov, tak môžu byť znevýhodnení. Čo je lepšie? Buď 20/20 alebo 49/50?

Pozeral som zbežne ten ELO a vyzerá to dobre. Ak tomu však rozumiem tak je potreba interaktívne zadávať každý výsledok od začiatku dokonca aby to fungovalo. Ja už mám ale výsledky turnajov dané... Zdá sa, že je to zložitejší problém ako som myslel.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson