Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 06. 12. 2008 15:44 — Editoval matoxy (06. 12. 2008 15:53)

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Problém s Assemblerom

Pekný deň všetkým,
mám taký problém. Za úlohu sme dostali naprogramovať v AS552 (neviem nakoľko je to známe, ale je to taký program na tvorbu programov v Assembleri DOS-ovského typu) program na riadenie krokového motora. Vývojový diagram sme dostali v zadaní a neviem si rady s touto časťou:
a.) Na P3 mám priradiť 0A. Skúšal som to pomocou príkazu MOV P3,0A. Keď som dal skompilovať tak to zobralo, ale keď som prešiel program po krokoch, tak ten príkaz len prešlo, ale na P3 som mal stále FF. Neviete ako by sa to dalo spraviť?

EDITACE: a ešte jedna vec - motor má občas zastaviť na 0,5s. Učiteľ nám na to poradil takúto "fintu":
Na koniec programu, ale ešte pred END máme napísať:
0ONESK:    MOV R5,#0FFH
    MOV R6,#0FFH
    MOV R7,#007H
ON:    DJNZ R5,ON
    DJNZ R6,ON
    DJNZ R7,ON
    RET
Avšak keď sa toto vykoná program mi skočí na začiatok celého programu. Dá sa nejako spraviť aby skočil tam, kde som napísal
CALL ONESK?


You know who
(or maybe not)

Offline

 

#2 07. 12. 2008 10:39

matoxy
Místo: Lučenec/Martin
Příspěvky: 443
Reputace:   
 

Re: Problém s Assemblerom

Už som to vyriešil, síce nechápem prečo, ale dnes keď som zapol program tak už mi to b.) išlo tak ako malo.
A to a.) som vyriešil tak, že som číslo najskôr dal do registra a potom do toho P3


You know who
(or maybe not)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson