Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 23. 03. 2013 20:55

Sajmon9114
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Wolfram Mathematica

Ahoj, měl bych dotaz týkající se programu Mathematica od Wolframu. Chtěl bych jej použít k vykreslení funkce dvou proměnných (tedy nástrojem 3DPlot), ale jen na jisté množině bodů M={[x,y]}. Zatím jsem ale nepřišel na to, jak to udělat. Je mi jasné, že když 3DPlot zadávám, tak se při výčtu proměnných uvádí od jakých hodnot po jaké hodnoty proměnných se má graf vykreslit, např. {x,0,5} atd. Nevěděl tedy byste někdo, jak můj problém vyřešit? Eventuálně by mi stačila i nějaké funkce bez grafického výstupu, která byc určila maximum (minimum) na nějaké množině... Díky za rady :)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Sajmon9114)

#2 23. 03. 2013 23:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Wolfram Mathematica

Zdravím,

upřesní ještě, prosím, zda máš na myslí program (potom dle manuálu k příslušné verzi, co máš), případně se poptat v tématu. Pokud WA, potom dle užitečných odkazů a návodu, nebo prohledat widgety. Přímo: příklad maxima na množině, kreslení.

Případně ještě upřesňuj. Děkuji.

Offline

 

#3 24. 03. 2013 10:26

Sajmon9114
Příspěvky: 60
Reputace:   
 

Re: Wolfram Mathematica

Ahoj, myslel jsem program Wolfram Mathematica, tedy ne ten známý webový systém Wolfram Alpha, nicméně jakousi jeho odnož :) Už jsem na to každopádně přišel, prolezl jsem anglické fórum k tomuhle programu a zjistil jsem, že funkce jen na specifické množině se vykresluje pomocí možnosti RegionFuntion a dále Function[{x,y},nerovnice], kdyby někdo řešil stejný problém :)

Offline

 

#4 24. 03. 2013 11:17

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Wolfram Mathematica

↑ Sajmon9114:

Zdravím a děkuji za zprávu, to je diskutabilní "co je čeho odnož" :-) Tuto možnost uvádí také i odkazovaný ↑ manuál: (3. příklad).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson