Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 02. 04. 2013 00:51

Sequence
Příspěvky: 26
Pozice: Student
Reputace:   
 

p,V diagram

Ahoj,  ví někdo jak by vypadal níže napsaný vzorec (závislost) zobrazená v p, V diagramu, kde na ose x jsou hodnoty V (objem) a na ose y by ležely hodnoty p (tlaku)?

vzorec: $p_1\cdot V_1^{\varkappa }=p_2\cdot V_2^{\varkappa }=const$ , kde platí, že $\varkappa >1$



Mohli byste mi prosím ukázat s pomocí wolframu jak by byly zobrazeny další níže napsané vzorce? (Vím, že to ve wolframu a nebo v MAWu jde namalovat, ale neumím to tam správně napsat):


$T_1\cdot V_1^{\varkappa-1 }=T_2\cdot V_2^{\varkappa -1}=const$
$T_1^{\varkappa }\cdot p_1^{1-\varkappa  }=T_2^{\varkappa }\cdot p_2^{1-\varkappa  }=const$

Děkuju

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Sequence)

#2 02. 04. 2013 10:06

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: p,V diagram

Zdravím,

máš na mysli, jak vypadá graf adiabatického procesu. Ve WA můžeš např. tak.

Vzorce říkají, že pokud na křivce vybereš jeden bod (1) a jiný bod (2), potom platí ↑ uvedený vztah:. Tedy samotný vzorec není p-V diagram, ale jen 2 body na diagramu. Zkus ještě upřesnit, co bys potřebovat zadávat. Děkuji.

Offline

 

#3 02. 04. 2013 10:27

Sequence
Příspěvky: 26
Pozice: Student
Reputace:   
 

Re: p,V diagram

↑ jelena:Aha, teď je mi to už jasné. Předtím jsem nepochopil zadání, mělo mě to napadnout. Děkuju

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson