Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
Ahoj, potřeboval bych prosím poradit s příkladem.
- Led o m=1kg a počáteční t=-20°C se přeměnil na vodu o t=10°C. Jakou přijal energii?
měr. tepel. kapacita vody=4180, ledu 2100, měrné skup. teplo tání ledu 334 000 (v základních jednotkách)
Q1 (z -20 na 0°C)= m x 2180 x 20= 42kJ
Q2 (=Lt)=334kJ
Q3 (z 0 na 10)=mct=m x 4180 x 10=41,8 kJ
Q=417,8KJ (podle výsledků ale 2,66 MJ)
Offline