Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 09. 08. 2013 06:12

◄Luther►
Zelenáč
Příspěvky: 10
Pozice: student
Reputace:   
 

Žádost a pomoc k podzimnímu opravnému termínu maturitní zkoušky

Zdravím,

chtěl bych poprosit o pomoc či radu nebo typ co se mám popřípadě jak se mám naučit matematiku k podzimnímu opravnému termínu maturitní zkoušky? Na jaře jsem bohužel neuspěl měl jsem jen 20% a byl bych rád kdybych získal aspoň těch 33% a udělal to.  Snad není pozdě a doučím se aspoň něco tak abych uspěl. Doufám že mi s tím trochu pomůžete nic lepšího než tohle fórum nemám.

Předem děkuji.

Offline

 

#2 09. 08. 2013 09:50

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Žádost a pomoc k podzimnímu opravnému termínu maturitní zkoušky

↑ ◄Luther►:

Ahoj.

Základní možností je sehnat si příslušné učebnice (aspoň k těm tématům, v nichž se neorientuješ) a látku si podrobně a poctivě projít
včetně samostatného vyřešení všech úloh uvedených jako cvičení.  V učebnicích ale cvičných úloh mnoho nebývá, dobré je opatřit si ještě
vhodnou sbírku - doporučuji: Vejsada, Talafous: Sbírka úloh pro gymnasia (nebo tak nějak) , úloh je tam požehnaně, jsou tématicky
členěny a v rámci tématu seřazeny podle obtížnosti.  Snad by se dala vypůjčit v nějaké spaciálně zaměřené knihovně.  Kolegové možná
doporučí další literaturu.

V praxi to znamená  sednout si k tomu s tužkou a stohem čistého papíru, ničím se nerozptylovat a PÍSEMNĚ formulovat definice, odvozovat
vzorce,  dokazovat věty a "počítat a počítat", při tom se snažit o maximální přesnost a srozumitelnost, asi jako kdyby ses snažil napsat
novou učebnici, která by byla precisnější a srozumitenější než ta, ze které studuješ.  Lepší recept, jak se naučit matematiku, neznám. 

Když si s nějakou konkretní úlohou nebo i s teoretickou otázkou nebudeš vědět rady, založ si zda na to téma a někdo Ti jistě pomůže.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson