Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 15. 11. 2013 18:05

packer
Zelenáč
Příspěvky: 13
Reputace:   
 

Pascal-Sazba textu

Prosím uměl by někdo napsat toto:

Code:

Napište program, který ze vstupu čte znaky, vybírá z něj slova (souvislé posloupnosti písmen a..z, A..Z) a tiskne je v nezměněném pořadí tak, aby každá řádka obsahovala co nejvíce slov oddělených jednou mezerou, nejvýše však 30 znaků. Pokud vstup obsahuje slovo delší než 30 znaků, bude vytištěno na samostatné řádce (v tom případě výstupní řádka bude delší než je požadovaná délka).

Vstup končí slovem "konec", které se již tisknout nebude. Program pište tak, aby jeho práce byla vhodně rozdělena.

Pokud by byl někdo ochoten poprosím do PM.

Offline

 

#2 16. 11. 2013 23:21

packer
Zelenáč
Příspěvky: 13
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

Prosím mohl by někdo pomoci?

Offline

 

#3 17. 11. 2013 01:41

Oxyd
Příspěvky: 614
Škola: MFF UK, teoretická informatika
Pozice: Student
Reputace:   31 
 

Re: Pascal-Sazba textu

Jenom vypisovat? Nemají se zarovnávat do bloku?

V tom případě si prostě udržuj čítač, který bude říkat, kolik jsi už na současné řádce vypsal znaků. Když načteš slovo, zjisti jeho délku, a podívej se, jestli po jeho vypsání bys přelezl 30 znaků. Pokud ne, vypiš slovo, zvětši čítač. Pokud ano, vypiš ho na novou řádku a čítač nastav na délku toho slova.


Mýlím se častěji, než bych chtěl. Pokud vám v mém příspěvku něco nehraje, neváhejte se zeptat.
Jsem stále mlád a je mi příjemnější tykání. :)

Offline

 

#4 17. 11. 2013 07:15

packer
Zelenáč
Příspěvky: 13
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

nemel bys zdroják?

Offline

 

#5 17. 11. 2013 11:19

Wrunx
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

↑ packer:
Čekám než mi na stole zavoní nedělní oběd, tak jsem narychlo něco načrtnul na

http://uloz.to/xMVX25Pv/radky-17-11-2013-pas

i když tedy pascal už není moc moje parketa... třeba ti to aspoň napoví co dál :-)

Offline

 

#6 17. 11. 2013 15:04

packer
Zelenáč
Příspěvky: 13
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

Děkuji ,ale toto je vyhodnoceno za 0 bodů

Offline

 

#7 18. 11. 2013 17:09

Wrunx
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

↑ packer:
Nula bodů? Nerozumím.

Offline

 

#8 18. 11. 2013 18:59 — Editoval packer (18. 11. 2013 19:03)

packer
Zelenáč
Příspěvky: 13
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

↑ Wrunx:

programy prochazi software, ktery do toho dosazuje hodnoty a hlida si vystup - max je 10 bodů - píše runtime error - range error

priklad: pokud by si mel prgram ktery by delil 2 cisla tak on zkusi 10 vstupu treba 4:2,10:5,6:3 atd atd - proste to udela na deseti prikladech a vi kolik to ma vyjit kdyz jich vyjde z deseti treba jen dva tak da 2 body.Pricina neuspechu muze byt ze u nekterych uloh pretece nebo to preleze pres limit integeru - nebo ze vyplacas moc pameti - nebo to trva prilis dlouho

Offline

 

#9 18. 11. 2013 20:37

Wrunx
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Pascal-Sazba textu

No... počítám že sis program spustil nejdřív ve vlastním shellu. Fungoval ti? Když ano, není co řešit. Když ne, neměl bys ho pouštět do zkouškového stroje - nikde není zaručeno že pascal v tvojem shellu je stejný jako můj, a přinejmenším by ti měl tvůj pascal vypsat co se mu nelíbí, a počítám že to dřív opravíš...  Fakt nemám křišťálovou kouli, abych tušil co se zkouškovému stroji nelíbí že píše nějaký range error :-)
Mně to funguje, nezkoušel jsem to teda nijak dlouho, ale rozhodně to chybou neskončilo. Že je ten prográmek jen náčrt, ne finální řešení, to jsi ostatně jistě viděl sám z toho že tam třeba úplně zbytečně definuju a vypisuju indikační řadu číslic pro optickou kontrolu... takže asi tak :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson