Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.
Nástěnka
❗22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
❗04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
❗23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.
Nejste přihlášen(a). Přihlásit
Nejprve by sis měl asi rozmyslet, co chceš programovat, z toho by ti mělo vyjít v čem to chceš programovat a pak teprve nějakou tu učebnici...
Offline
buď v Jave, alebo nejaky matematický jazyk? Môžeš co chceš.
Napr. v Khan Academy je aplikacia na programovanie.
Java - Jcreator.
Offline
↑ kryštof:
Já bych začala v C (Učebníce jazyka C, Herout) a až se trochu z orientujueš tak můžeš pokračovat C++ (Mistrovství v C++, Stephen Prata) nebo Javou (Učebnice jazyka Java, Herout ) podle toho čím se budeš chtít zabývat (to jsou objektové jazyky takže jsou pro začátečníka obtížnější než C) nebo pokud chceš radši webové technololgie tak .net (c#,...)
Offline
↑ kryštof:
Ahoj, pro začátek by byl lepší nějaký neobjektový jazyk nižší úrovně. U objektového programování hned od začátku se může stát, že se budeš, zejm. jako samouk, utápět v objektech. U jazyků vyšší úrovně (matlab, python,...) pro změnu hrozí, že si začneš usnadňovat život. Takže buď C, které výše doporučuje ↑ gladiator01:, nebo třeba Pascal. Výhodou C je, že je to "živý jazyk" a že můžeš plynule pokračovat směrem třeba k C++ a poměrně plynule i k Javě nebo php, nevýhodou je, že je tak blízko strojovému kódu, že musíš ošetřovat např. vstup a výstup poněkud složitěji, a že se traduje, že je těžší na pochopení pro začátečníky (o tom bych si dovolil pochybovat). Výhodou Pascalu je, že je navržen jako výukový jazyk (pro procedurální programování), takže se do něj velmi snadno proniká, nevýhodou je, že už je skutečně především výukový, pro praktické úkoly se moc nehodí. (programuji si jen drobnosti pro vlastní potřebu, vesměs konzolové, takže mě ber s rezervou)
K Pascalu si můžeš stáhnout a nainstalovat snad stále živý Free Pascal, s C ti neporadím, protože používám GNU Compiler Collection, ale to se imho pod Windows rozjíždí trochu hůř než jen "kliknu a instaluje se".
Offline
ahoj ↑ Formol: ↑ kryštof:,
nesouhlasím s tvrzením, že se Pascal pro praktické úlohy moc nehodí. Už před čtvrt stoletím jsem v něm naprogramoval dost velkou evidenci majetku a faktur pro několik firem. Přes naprosto drtivou konkurenci komerčních produktů dvě z nich můj program stále používají a nehodlají ho opustit...
Nezáleží na tom, v jakém jazyku programuješ. Záleží jenom na tom, jaká hlava tomu jazyku velí. Malou ukázku toho, co se v tom "výukovém" a "nepraktickém" Pascalu dá udělat, si můžete stáhnout zde.
Offline
Jazyk: Python, je velmi intuitivny (len pozor, ma verzie 2.x a 3.x, odporucam skor 3.x). Ked naprogramujes nieco v Pytone, skus C++.
Ja osobne som sa programovat nikdy neucil z ucebnic, ale na konkretnych ulohach. Potrebujes nieco spravit a nevies ako? Pomoze Google. Velka zasoba uloh je na people.ksp.sk/~acm/.
Ku kompilatorom pre C++: na Linuxe je nainstalovany g++, na Windowse si nainstaluj program Cygwin ktory emuluje Linux. Python sa da na Linuxe/v Cygwine tiez automaticky (programy v nom sa nekompiluju).
Offline