Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 12. 12. 2014 20:02

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Pewčo čítať Feynmanove prednášky

Ahojte... Má zmysel ak si kúpim tieto prednášky a začnem si ich čítať ak mám vo fyzike medzery a okrem znalosti tej stredoškolskej nemám žiadnu skúsenosť s fyzikou...počul som, že sú veľmi dobre písané...zrozumiteľné.

Kto s nimi má skúsenosti pls vyjadrite sa.. má zmysel si ich kupovať a dajú mi niečo? Čisto zo záujimavosti.

Alebo sú pre nefyzika komplikované? dík


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) mukel)

#2 12. 12. 2014 21:58

rughar
Příspěvky: 424
Škola: MFF UK
Pozice: Vědecký pracovník
Reputace:   27 
 

Re: Pewčo čítať Feynmanove prednášky

Zdravím.

Za sebe musím říct, že to je velmi nebezpečné čtení. Někdy ve druhém ročníku střední školy jsem fyziku považoval za okultní vědu. Přečetl jsem si tyhle knížky a pak najednou ani nevím jak se to stalo, a měl jsem vystudovanou teoretickou fyziku...

Knihy pochopí určitě člověk, který na začátku fyzice moc nechápe. Ale musíš mít v sobě na druhou stranu nějak vžité, že rád přicházíš věcem na kloub.


1 + 1 = 1 + 1
... a nebo taky ne

Offline

 

#3 12. 12. 2014 22:06 — Editoval Hynda1 (12. 12. 2014 22:07)

Hynda1
Příspěvky: 26
Reputace:   
 

Re: Pewčo čítať Feynmanove prednášky

Zdravím,

při mém studia fyziky na technickém oboru VŠ mi skvěle posloužila učebnice Fyziky od Walker, Resnick, Halliday. Je tam většina věcí dobře vysvětlena a poměrně podrobně.

A dá se sehnat různě :)

Offline

 

#4 13. 12. 2014 08:52 — Editoval mukel (13. 12. 2014 10:00)

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Pewčo čítať Feynmanove prednášky

↑ Hynda1:↑ rughar:

Problém v objavovaní nebude, pretože študujem matematiku... Problém je skôr v tom, že nemám také dobré základy z fyziky.

Fyziku som chcel až do prechodu na gymnázium študovať, lebo ma bavila, ako jedinú olympiádu, ktorú som riešil bola práve olympiáda z fyziky... ale kvôli učiteľovi som fyziku znenávidel až tak, že nie som ochotný vypočítať ani len matematický príklad s fyzikálnym znením. :)

Ale včera, keďže som mal veľkú dieru v rozvrhu a na intrák sa mi nechcelo, tak som šiel na prvú prednášku, ktorá sa konala práve v tej miestnosti, kde som mal prednášku predtým... na prednášku s úvodu do všeobecnej fyziky a kvalita a hlavne spôsob vedenia prednášky bol super. Tak som si zopakoval počas prednášky fyziku a povedal som si, že si niečo z fyziky prečítam.

Bol som v knižnici a čítal som si práve Feynmanove prednášky 1 časť a veľmi ma zaujala svojim spracovaním a výkladom. Preto sa pýtam práve na ňu...


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson