Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 01. 2015 10:01

hiddennsys
Zelenáč
Příspěvky: 1
Škola: DFJP - UPCE
Pozice: student
Reputace:   
 

Výpočet potenciálů metodou sítí

Dobrý den,

snažím se řešit úkol, ve kterém mám vypočítat potenciály pro dva rovnoběžné nabité nekonečné pásy (ve směru osy z) podle obrázku a z toho pak dále vypočítat další parametry. Použil jsem i pomůcky z učebnice ale již několik dní se snažím pochopit, jak sestavit rovnice, respektive jak použít zadané hodnoty (rozměry) ABCD a EFGH, dle obrázku se snažím vydedukovat jak přiřadit tyto hodnoty k hodnotám x, y
Můžete mi prosím jen poradit jak použít ty hodnoty? Navíc v příkladu jako pomůcka uvádí, že derivace podle z je nulová takže to bude v zadaném příkladu ještě jinak?

Kdybych věděl jak začít, moc by mi to pomohlo, jelikož na internetu moc materiálu k tomuto tématu není. Děkuji předem za radu.

PS: pod červenou čarou je pomocný příklad z učebnice ale ten uvádí uzeměné elektrody a ne nekonečné pásy, nevím jak moc to ovlivní postup u mého pířkladu

//forum.matweb.cz/upload3/img/2015-01/61982_diference.png
//forum.matweb.cz/upload3/img/2015-01/61970_diference2.png

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson