Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

  • Hlavní strana
  • » Ostatní
  • » Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET (TOTO TÉMA JE VYŘEŠENÉ)

#1 10. 04. 2009 12:52

Mihulik
Příspěvky: 175
Škola: MFF UK - Matematická analýza, Nav. Mag.
Pozice: student
Reputace:   
 

Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET

Ahoj,
rád bych se naučil základům diferenciálních a integrálních počtů.
Na internetu jsem narazil na knihu MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET. Nemá s ní někdo zkušenosti?
Jedná se mi zejména o to, jaké vstupní znalosti předpokládá, jestli začíná opravdu od začátku a postupuje do hloubky atd.
Chodím do druháku, tudíž o tom zatím nic nevím, ale znalosti funkcí by už samozřejmě nějaké základní byly:-)

Offline

 

#2 10. 04. 2009 13:07 — Editoval M@rvin (10. 04. 2009 13:08)

M@rvin
Místo: Havířov
Příspěvky: 278
Reputace:   
Web
 

Re: Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET

↑ Mihulik:

zdravím, nedávno jsem řešil podobný problém jako ty, taky chodím do druháku a chtěl jsem se naučit derivace a integrály, knižku na kterou se ptáš mám doma, je docela dobrá, ale pokud nechodíš na gympl a nebudeš ji za 2 roky potřeboovat ve škole, tak si myslím že je zbytečné ji kupovat,
vše o derivacich najdeš např tady:
http://mdg.vsb.cz/M/ 

nebo tady
http://mathonline.fme.vutbr.cz/Derivace … fault.aspx

Jinak než se pustíš do samotných derivací, doporučuju projít si nejdřív limitu funkce, spojitost a pobodně, taky jsem ztroskotal na nedostatečných znalostech funkcí, to co se učí ve druháku určitě nestačí.
Hodně štěstí při studiu


R. P. Feynman:Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme.

Offline

 

#3 10. 04. 2009 13:26 — Editoval Mihulik (10. 04. 2009 13:42)

Mihulik
Příspěvky: 175
Škola: MFF UK - Matematická analýza, Nav. Mag.
Pozice: student
Reputace:   
 

Re: Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET

Ahoj,
moc díky za info. Ty odkazy vypadají skvěle-určitě si je projedu:-)
To první je snad kompletní učebnice matiky pro střední školy:-O To si hezky projedu kapitolu po kapitole! Fakt móóóc děkuji:-)

Offline

 

#4 10. 04. 2009 13:49

M@rvin
Místo: Havířov
Příspěvky: 278
Reputace:   
Web
 

Re: Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET

↑ Mihulik:

nemáš zač,taky obě stránky často používám, strávím na nich skoro tolik času jako na tomhle foru:)


R. P. Feynman:Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme.

Offline

 
  • Hlavní strana
  • » Ostatní
  • » Knížka MATEMATIKA PRO GYM. - DIFERENCIÁLNÍ A INTEGRÁLNÍ POČET (TOTO TÉMA JE VYŘEŠENÉ)

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson