Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 16. 01. 2016 17:12

sojkin626
Příspěvky: 194
Reputace:   -1 
 

Rozeznání grafů funkcí+ definiční obor.

Zdravím,
blíží se pololetka z M a budou v ní něco na působ rozeznávání funkcí, budou tam obrázky a my máme určit D(f) a H(f), neznáte někde na internetu tohle cvičení, nebo nějaké příklady, v učebnici nic nemáme... Další co tam bude, že budeme určovat definiční obor z rovnice, moc mě nejsou jasná pravidla, např. když to mám rozeznávat ze zlomku, kdy je to rovno nule a kdy je to třeba pod odmocninou, neznáte nějakou web. stránku, kde je to vysvětlené pro "lajky"... v sešitě příklady mám, ale nejsem takhle z pouhýho pohledu ty pravidla rozeznat... Díky moc..

Offline

 

#2 16. 01. 2016 18:07 — Editoval nanny1 (16. 01. 2016 18:50)

nanny1
Místo: Plzeň
Příspěvky: 340
Škola: FAV
Reputace:   16 
 

Re: Rozeznání grafů funkcí+ definiční obor.

Ahoj, stačí zadat do Googlu, vyjel mi např. tenhle odkaz: http://www.priklady.eu/cs/Matematika/Fu … unkce.alej
Tak zkusíme nějaký jednoduchý příklad? Jaký je definiční obor funkce
$f: y=\frac{2}{x+1}$?
Návod: Definiční obor je množina všech x, která pro funkci f "můžeme použít". Jsou nějaké hodnoty x, které použít nemůžeme a proč? :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson