Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 29. 05. 2016 15:06

Pluhtik
Příspěvky: 38
Pozice: student
Reputace:   -1 
 

Přepodkládané znalosti při studiu na VŠ

Zdravím :) momentálně studuji obchodní akademii a za měsíc končím ve třetím ročníku.
Matematika mi nikdy nedělala problém (většinou jsem bez potíží a s flákáním prošel s čistou dvojkou), a narážkám učitelky na to, že bych měl maturovat z matiky atd. jsem se vždycky jen zasmál, že to určitě ne, protože budu maturovat z angličtiny :) matematiku jsem sice zvládal, ale co jsem se naučil večer před písemkou, jsem okamžitě zapomněl, pokud jsme začali dělat nové učivo, postupně si to ovšem připomínám tím, že doučuji bratrance, který studuje to samé (je v prváku) a moc mu to nejde. Tak se to vlastně znovu naučím a potom se snažím naučit to i jeho.
Když už jsem na začátku třeťáku trošku začal uvažovat o dalším studiu (prakticky po celou dobu na SŠ nemám ani jednu trojku, první budu mít až teď z anglické konverzace), tak mě to začalo táhnout k informatice a vždy jsem si říkal, že moje "jistota" bude přihláška na UTB, což sice není podle všeho moc suprová škola na informatiku, ale pokud bych se nikam jinam nedostal, tak aspoň tam. Pak jsem si ale na matfyzu přečetl, že pokud z výročních vysvědčení za prvák až třeťák a polovinu čtvrťáku budu mít průměr 1,5, tak se tam dostanu bez přijímaček, tak jsem si říkal, že to by mohla být moje záloha a aspoň bych měl jistotu, že se na prestižní školu dostanu (na konci prváku i druháku jsem měl dvojku). V 1. pololetí už jsem to nedohnal, ale od druhého jsem pořádně máknul a teď mám průměr 1,19 a jsou přede mnou další dvě písemky a pokud nic nepokazím, jakože nemám co pokazit, protože s učivem nemám nejmenší problém a rozhodně to nehodlám podcenit, tak budu mít jedničku. Co se ale nestalo je to, že matika mě začala dost bavit, dokonce víc než informatika, kvůli které jsem v té matice vlastně tolik zabral. Také jsem si všiml, že od pololetí chápu prakticky všechno a hlavně nezapomínám to tak jako dřív, takže jsem začal uvažovat spíše o studiu matematiky. Mám ale trošku obavy, protože vím, že studium na VŠ je pro gympláky a já jsem na OA.
Má otázka tedy zní, jaké jsou předpoklady znalostí z matematiky při studiu obecné matematiky (případně finanční a pojistné nebo matematických metod v ekonomii) na VŠ? Líbí se mi matfyz, Přf MUNI a FIS VSE. Je možné to zvládnout i bez gymnázia, respektive samostudiem se doučit nebo bych měl velké mezery? Má tady někdo zkušenosti se studiem matematiky na VŠ, když na střední studoval OA?

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Pluhtik)

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson