Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 27. 06. 2016 23:20

Kax
Zelenáč
Příspěvky: 2
Reputace:   
 

Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

Dobrý den , teď v září budu nastupovat do 1. ročníku na elektrotechnické průmyslovce obor IT a dnes byly 1. třídní schůzky pro rodiče, kde jim má budoucí třídní učitelka, která je matikářka říkala , že matematika v 1. ročníku je prvních pár měsíců pro prváky celkem dost velký šok a říkala věty typu , že Na základní škole se učí spíše počítat místo matematiky a že nás bude čekat pořádná matematika, což mě celkem vystrašilo , také říkala , že I když má někdo samé 1 celou základní školu , tak má většinou problém v 1. ročníku a , že nás bude na začátku roku hodně zkoušet z našich znalostí , čehož se celkem dost bojím taky... Já osobně měl matematiku za 1-2  na celém 2. stupni, aritmetika mi nědělala moc problém , ale geometrie ano... Takže mě zajímá jestli jen přeháněla nebo je to doopravdy prvních pár měsíců tak těžké a na co bych se měl popřípadě připravit...

Offline

 

#2 28. 06. 2016 00:00 — Editoval Peta8 (28. 06. 2016 00:00)

Peta8
Fyzikář
Příspěvky: 650
Reputace:   24 
Web
 

Re: Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

Straší, a dost hloupě (pokud je tedy pravda, jak jsi to napsal).

Offline

 

#3 28. 06. 2016 06:32

vlado_bb
Moderátor
Příspěvky: 6211
Škola:
Reputace:   142 
 

Re: Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

↑ Kax:Netreba sa obavat, ak ti matematika isla dobre na zakladnej skole, pojde to aj na strednej. Ten skok medzi "pocitanim" a matematikou nastava az pri prechode na vysoku skolu.

Offline

 

#4 28. 06. 2016 06:39 — Editoval misaH (28. 06. 2016 06:39)

misaH
Příspěvky: 13430
 

Re: Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

↑ Kax:

Ahoj.

Môže to byť tak i tak.
Možno naozaj straší a možno z nej hovoria skúsenosti. Na základnú školu chodia všetci žiaci, aj takí, ktorí na ďalšie štúdium nemajú. Preto sa môže stať, že ak je takých žiakov v triede veľa, učiteľ tomu prispôsobí prácu s triedou a aj hodnotenie.
Na Slovensku je okrem toho "oficiálna" stupnica pre známky iná na ZŠ a iná na SŠ. Trebárs pre trojku je na ZŠ hranica 50%, ale na SŠ je 50% hodnotených známkou nedostatočný (5).
Nemusí to ale nič znamenať - ak si pripravený dobre, určite uspeješ. Možno sa oplatí pohľadať niekoho, kto na tú školu chodí... A určite sa oplatí od začiatku riadne makať.

Offline

 

#5 28. 06. 2016 06:40

misaH
Příspěvky: 13430
 

Re: Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

Offline

 

#6 28. 06. 2016 07:57

Peta8
Fyzikář
Příspěvky: 650
Reputace:   24 
Web
 

Re: Je opravdu učivo v 1. ročníku tak těžké ?

Aneb známkuj a hodnoť a posílíš mír.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson