Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 13. 07. 2016 18:12 — Editoval souko (14. 07. 2016 09:24)

souko
Příspěvky: 41
Reputace:   
 

Jaký obor?

Ahoj,
dal jsem přihlášky na několik oborů do Olomouce, ale nemůžu se rozhodnout na jakej jít.
Možnosti jsou:
1) Učitelství matematiky a informatiky pro SŠ (to je povolání nad kterým uvažuji docela vážně, ale nechci učit celý život, tudíž by mě zajímalo jestli je reálné, že bych někdy pracoval mimo ten učitelský obor)
2) Diskrétní matematika
3) Matematika se zaměřením na bankovnictví (co jsem tak četl, tak je tam hodně angličtiny a to neni zrovna moje silná stránka)
4) Matematika a její aplikace (po pravdě u tohohle oboru moc nevím co očekávat)


Doteď jsem studoval 1 semestr obecnou matematiku na MFF UK. Studium jsem ukončil, protože mě nebavilo tolik jako jsem očekával a nechtěl jsem studiem strávit tolik času. Během studia jsem si ale uvědomil, že mě ta matematika i tak baví, ale v menší míře než na MFF. Chci mít čas i na další věci, které mě v životě baví.

Omlouvám se že je to tak dlouhé, ale chtěl jsem co nejpřesněji popsat situaci, ve které se teď nacházím.

Za jakoukoliv radu budu rád.

Prosím abyste psali, pokud vás něco napadne, musím se dnes rozhodnout.

Offline

 

#2 14. 07. 2016 22:34

auditor
Příspěvky: 150
Reputace:   
 

Re: Jaký obor?

Ahoj,
osobně bych si vybral obor Matematika a její aplikace, protože mi připadá obsahově nejpodobnější obecné matematice na MFF UK.

Offline

 

#3 15. 07. 2016 10:35

Andrejka3
Moderátor
Příspěvky: 1994
Škola: PŘF UP Olomouc (2015)
Reputace:   119 
 

Re: Jaký obor?

Ahoj.
Napsala jsem ti soukromou zprávu.


What does a drowning number theorist say?
'log log log log ...'

Offline

 

#4 15. 07. 2016 13:46

souko
Příspěvky: 41
Reputace:   
 

Re: Jaký obor?

Určitě díky za odpovědi, nakonec mám ještě chvili čas se rozhodnout, diskrétní matiku jsem vyškrtl.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson