Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 03. 2018 13:34

mák
Místo: Vesmír, Galaxie MD
Příspěvky: 868
Reputace:   62 
 

Vůně ethylvanilínu

Zdravím,
zakoupil jsem si Ethylvanilin jsou to malé bezbarvé krystalky, ale problém je, že téměř vůbec z nich necítím žádnou vůni. Zkusil jsem jej trochu rozpustit v alkoholu (jde to dobře), napustím s ním kartón, který umístím na topení, tak když dám nos až k papíru, tak slabounce cítím vanilku. Ale v místnosti to cítít není.

Pro porovnání když si čichnu ke koupenému vanilkovému cukru (taky obsahuje ethylvanilin) tak jednoznačně cítím velmi intenzivní vůni.

Tak nevím jestli něco nedělám špatně. Jestli třeba musí být ještě něco přidáno, aby to vonělo.

Zkusil jsem krystalky na lžičce rozdrtit na prášek, ale ani to nepomůže. Navíc prášek se přilepí na lžíci a nejde sklepnout. Je takovej lepivej.


LibreOffice Verze: 7.6.6.3, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Offline

 

#2 04. 03. 2018 14:39

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Vůně ethylvanilínu

"Bezbarvá (bílá) jemně krystalická látka s intensivní příjemnou vůní po vanilinu. Vůně je vnímatelná obzvláště při velkém zředění."

Zkus ho naředit. Ale vím o tom prd, jenom mě to zaujalo, tak jsem trochu googlil.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson