Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#51 16. 02. 2009 14:18 — Editoval Laik (16. 02. 2009 14:20)

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

...hm...už hej...
...mám malý nápad...takú "úvahu"...alebo hypotézu o hypotéze...
Predstav si graf... fiktívnu sínusoidu v rozpätí $|\infty,2|$ a počtom čísel $|1,\infty|$
základný bod z ktorého to všetko bude vychádzať je 0...dajme tomu...
ako ide sínuoida "hore" teda stúpa, tak najvyšší bod je najvyššie možné prvočíslo a ako klesá tak je to najmenšie prvočíslo teda 2


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#52 16. 02. 2009 14:23 — Editoval musixx (16. 02. 2009 14:28)

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik: Tak to jsem teda vážně zvědavý, čím se BrozekP pokusí trumfnout fiktivní sinusoidu stoupající do největšího možného prvočísla :-))))

EDIT: Moje osobní nápověda je mix piva, vína a něčeho tvrdého, podávat nepřetržitě od 20:00 do 3:00 a pak začat psát.     ..... no anebo tohle vlákno ukončit

Offline

 

#53 16. 02. 2009 14:24

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ musixx: =D...to je moje rozmýšľanie,ktorému chápem iba ja?! =D


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#54 16. 02. 2009 14:24

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

IHBT, IHL, IWHAND.

Offline

 

#55 16. 02. 2009 14:31

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#56 16. 02. 2009 14:33

Pavel Brožek
Místo: Praha
Příspěvky: 5694
Škola: Informatika na MFF UK
Pozice: Student
Reputace:   194 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik:

Zkus google.

Offline

 

#57 16. 02. 2009 14:46

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik: Tak už se naznačovalo dost, ne? Tvůj sled myšlenek prezentovaný v této podobě je pro klasicky vzdělané matematiky nesledovatelný. Pravděpodobnost, že jsi skutečně něco objevil, je téměř nulová. Ovšem samozřejmě lze připustit, že mysl nezdeformovaná současnými matematickými konvencemi, může vést ke geniálním řešením problémů matematiky. Doporučuji Ti přestat tuhle oblast svého zájmu prezentovat na tomto fóru. Tady nenajdeš oporu - alespoň dokud nezačneš používat vžitá označení a nebudeš všechny věci, co píšeš, podrobně a přesně definovat. Píšu to v dobrém...

Offline

 

#58 16. 02. 2009 14:57 — Editoval Laik (16. 02. 2009 14:58)

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ musixx:...hehe...sila...už aj idem...
...ako by to podľa vás malo vyzerať...aby ste pochopili...


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#59 16. 02. 2009 15:12

O.o
Veterán
Příspěvky: 1402
Reputace:   16 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik:


Tuším, že by se ještě hodilo použít tučné písmo (snad musixx dovolí):

musixx napsal(a):

.. všechny věci, co píšeš, podrobně a přesně definovat. Píšu to v dobrém...

Offline

 

#60 16. 02. 2009 16:34

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

tak to tu bude...ok?...a tak podrobne ako to len pôjde...oks?!


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#61 16. 02. 2009 16:38

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik: Budeme se těšit. Skutečně!

Offline

 

#62 16. 02. 2009 17:05 — Editoval Laik (16. 02. 2009 17:50)

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

Vysvetlím vám túto moju predstavu ešte raz:
Keby že som vedel kresliť v matematických programoch tak vám to nakreslím,ale neviem.
----------------------------------------------------------------------------------------:
Každé zložené číslo sa dá nakresliť graficky v grafe pomocou sínusoidy.
Predstavte si grafické znázornenie sínusoidy,teraz ma nezaujímajú čísla ani intervaly,ide o to že tá sínusoida najprv stúpa,teda tento najvyšší dosiahnuteľný bod,ktorý sa nachádza na vrchu nech je maximálne prvočíslo C, a zároveň to isté platí pre najnižšie položené prvočíslo H,súčtom H a C by sme mali dostať číslo n.Ak by som napr. zistil maximálne položené prvočíslo pre číslo 1000 tj 997 a najnižšie číslo je 3 teda spolu 1000...teda tento postup by na 90% fungoval - nie je to ešte overené...
-----------------------------------------
...lepší?...


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#63 16. 02. 2009 19:20

kaja.marik
Veterán
Příspěvky: 1915
Reputace:   57 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

Myslim ze takove polopaticke vysvetleni hodne pomohlo. Diky!

Offline

 

#64 16. 02. 2009 20:13

Kondr
Veterán
Místo: Linz, Österreich
Příspěvky: 4246
Škola: FI MU 2013
Pozice: Vývojář, JKU
Reputace:   38 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Laik: Matematiků, kteří by něco dokázali v patnácti letech bylo v historii naprosto zanedbatelné množství. Když se teď na osm let obložíš knížkami o matematice, zejména o prvočíslech a Goldbachové hypotéze, pořádně prostuduješ, co o ní už bylo napsáno, a za další dva roky ji rozlouskneš, budeš stále jedním z nejmladších matematiků, kteří kdy něco významného dokázali. Osobně bych doporučoval začít nějakou lehčí knihou, třeba Metody řešení matematických úloh I. Jsou v ní některé zajímavé úlohy z teorie čísel, které by ti mohly pomoct s objevováním zajímavých vlastností prvočísel a hlavně -- můžeš se podle ní naučit aspoň trochu psát. Nemyslím správně slovesky (to ti problém nedělá), ale tak, jak píší matematici. Tedy tak, aby na začátku textu bylo to, z čeho vycházíme, na konci to, k čemu jsme došli a mezi začátkem a koncem sled platných logických implikací.

Tak jak jsem to popsal to zní jako trnitá cesta, která se mladému a impulsivnímu matematikovi nejspíš nebude líbit. Ale i cesta může být cíl -- to, že se naučíš pořádně formulovat svoje myšlenky se ti v životě bude mnohokrát hodit. Když dáš přednost tomu, že nyní s nulovými znalostmi vyšší matematiky začneš chrlit texty sem na fórum, dosáhneš tak leda toho, že v budoucnu tě budou lidé ignorovat, i když přijdeš s rozumnou myšlenkou.


BRKOS - matematický korespondenční seminář pro střední školy

Offline

 

#65 16. 02. 2009 21:35 — Editoval Laik (16. 02. 2009 22:15)

Laik
Příspěvky: 65
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Kondr:...no jo...ale jestli to přináší rúže tak proč ne?...programujem zo zábavy ale již mám rozdelaných 7 projektu pre Windows Applikace a pritom ešte 3 weby...síce je pravda že do toho šprcnu iba od nudy ale baví ma to...pre nekteré lidi,je k nepochopení prírodopis (teda i pro mne)...a pre jiné matika,fyzika,Inf.Tech.
A co knihy...doporuč okrem té jedné...
Mama je učitelka na SŠ...aspoň nejaké základy by mi mohla jakš-takš dať ne?...
----------------------------------------------------------------------------------------
Dodatok ku té sínusoide:
1.)prvý spôsob ako by sa dalo vypočítať je plošný teda od n odpočítavať čísla,ktoré sú násobkami 2 a vypočítať ho zo vzťahu ako som ho uviedol na minulej stránke:
$X=\frac{n-2.P_p}{n-\frac{n-2.P_p}{2}}$
Pp - je rastúce,je to počet pokusov
2.)určiť kde sa nachádza polovica tej sínusoidy a potom rozvíjať vzorec na dva strany:
$\frac{X}{2}=\frac{\frac{n-2.P_p}{n-\frac{n-2.P_p}{2}}}{2}$
to je vzostupný teda od polovice dole
...a ten druhý vymyslím v priebehu následujúcich dňoch...


Matematiku nemám rád - je to veda o nekonečnom,narozdiel od fyziky - fyzika je len taká veľká ako priestor...moje myslenie...
Najkratšie odpovede – áno a nie – vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.Pythagoras

Offline

 

#66 20. 05. 2009 21:00

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

a jakým způsobem se tedy prokáže? obecně...nějakým vzorcem? nebo jak? vím čeho se tu týká ale nevím, jak bude vypadat důkaz teorému

btw: nechceš rovnou zkusit Riemannovi hypotézy?

Offline

 

#67 21. 05. 2009 13:04

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

a největší číslo uváděné hologanem není největší....podívejte se na tohle : http://www.math.utah.edu/~pa/math/largeprime.html

mě se ta stránka načítala postupně, takže jsem nejmenší cifru ještě neviděl ;-)

Offline

 

#68 21. 05. 2009 13:19

halogan
Ondřej
Místo: UK
Příspěvky: 4528
Škola: IES FSV UK (09-12, Bc.)
Pozice: student
Reputace:   106 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ 7867088:

To mnou udané je větší.

Offline

 

#69 21. 05. 2009 13:20

Alesak
Místo: Stribro
Příspěvky: 357
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

nejvetsi prvocislo(12 955 416 a neco desetinejch mist) pokud vim tak je tady, schvalne komu se povede zjistit posledni cifru;)

Offline

 

#70 21. 05. 2009 13:46

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

poslední je 511 ;-), tedy 1

Offline

 

#71 21. 05. 2009 14:24

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ musixx:vy jste asi nečetli knihu Gödelův důkaz, že? matematickou logikou je tam dokázáno, že největší prvočíslo neexistuje...............navíc, není jich, jak se zmínil Euklides, nekonenčně mnoho? - znáte přeci to dokazování dělitelnosti čísla P

Offline

 

#72 21. 05. 2009 14:25

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Alesak:a jak to myslíš, že "několik desetinejch míst"...já myslel, že prvočísla jsou čísla přirozená

Offline

 

#73 21. 05. 2009 14:52

musixx
Místo: Brno
Příspěvky: 1771
Reputace:   45 
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

7867088 napsal(a):

↑ musixx:vy jste asi nečetli knihu Gödelův důkaz, že? matematickou logikou je tam dokázáno, že největší prvočíslo neexistuje...............navíc, není jich, jak se zmínil Euklides, nekonenčně mnoho? - znáte přeci to dokazování dělitelnosti čísla P

Než se příště pustíš do posuzování lidí tady na fóru (a to zejména jejich odlehčených příspěvků ve vláknech, jako je tohle), zkus si připustit, že to možná všichni nebudou až takoví amatéři. Ne, tu knihu jsem nečetl, ale i tak vím, že pokud tam vůbec je zmíněna taková trivialita, tak určitě ne proto, že by Gödel chtěl ukázat, že takový důkaz zná. :-)

Offline

 

#74 21. 05. 2009 15:06

Alesak
Místo: Stribro
Příspěvky: 357
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ 7867088:

tak decimalnich mist. o knize godeluv dukaz jsem slysel, ma cenu ji shanet?

Offline

 

#75 21. 05. 2009 20:36 — Editoval 7867088 (21. 05. 2009 20:46)

7867088
Příspěvky: 232
Reputace:   
 

Re: Diskusia: Goldbachová hypotéza...

↑ Alesak:je poněkud obtížně napsaná..rozhodně bych doporučil nastudovat nějaký úvod do logiky (klidně formální)..ale jako úvod do této těžko stravitelné problematiky je to víc než názorné

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson