Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 07. 05. 2018 12:17

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Inštalácia REVTeX 4.1

Zdravím, dúfam že dávam tento topic do správnej sekcie, pokiaľ nie, prosím moderátorov o presun.

Potrebujem si kvôli práci "upgradovať" LaTeX o súbor makier REVTeX 4.1, je to odporúčaný ugrade, aby som mohol spracovávať články do American Physical Society. 
Stiahol som si inštalačný balík a prečítal priložený ReadMe, ale z tých inštrukcii nie som veľmi múdry - nikdy som totiž podobný zásah do LaTeXového rozhrania nerobil, resp. nikdy som to nepotreboval spraviť.
Opýtal by som sa v práci kolegov, ale keďže je zajtra Deň Vítazstva, väčšina z nich dnes dovolenkuje a tí čo tu ostali mi s tým pomôcť nevedia, nakoľko LaTeX nepoužívajú alebo len okrajovo, a v stredu by som rád už chcel pracovať namiesto toho, aby som sa tu babral s inštaláciou.
Navyše som z readme vyčítal, že pre mnou používanú distribúciu (mám MiKTeX 2.9) môžu nastať určité komplikácie, čo je tiež o dôvod viac, prečo žiadam o pomoc.

Prosím, vedel by mi tu niekto zrozumiteľne a polopatisticky vysvetliť, ako pri tomto upgrade postupovať? Díky!

Offline

  • (téma jako vyřešené označil(a) Marian)

#2 09. 05. 2018 11:28

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

Docela budu rád za zpětnou vazbu, jak si dopadnul s instalací updatu, obzvláště pod distibicí MikTeX. Osobně bych volil raději stabilnější a o něco rychlejší TeX Live (navíc MikTeX již dnes není distribuován a je veden pod jiným názvem).

Je mi podivné, že instalace TeX Live 2017 má nainstalovaný 'revtex' verzi 4, zatímco update 'revtex4-1' je z roku 2010 a není v distribuci uveden (a patrně ani ve tvé distribuci).

Pro samotnou instalaci updatu bych ze zazipovaného souboru nahradil všechny soubory dle jejich umístěni v kořenové struktuře do analogické struktury ve tvém počítači. Potom ještě nechat proběhnout na příkazové řádce

Code:

tlmgr update --all

Pro MikTeX bych si přečetl příslušnou část (komentář) zde, kde budeš asi muset použít Update Manager.

Offline

 

#3 09. 05. 2018 11:45

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

Vďaka za reakciu, dám vedieť ako to dopadlo :-)

Offline

 

#4 10. 05. 2018 12:55 — Editoval Ferdish (10. 05. 2018 13:37)

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

Marian napsal(a):

Pro samotnou instalaci updatu bych ze zazipovaného souboru nahradil všechny soubory dle jejich umístěni v kořenové struktuře do analogické struktury ve tvém počítači. Potom ještě nechat proběhnout na příkazové řádce

Code:

tlmgr update --all

Otázka - ako sa dostanem do toho príkazového riadku? :-)

A pokiaľ sa nemýlim, tlmgr je príkaz pre TeX Live package manager...

Offline

 

#5 11. 05. 2018 15:37

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

↑ Ferdish:

Příkazový řádek

- tlačítko Start,
- napsat cmd.

Měl by se ti nabídnout program cmd.exe. Jeho spuštěním se dostaneš do příkazové řádky.



MikTeX update - poznámky

Pro TeX Live bych to provedl tak, jak píšu. Pro MikTeX, který už delší dobu nepoužívám, bych se pokusil nahradit všechny soubory z updatu a potom zkusil kompilaci. Pokud si dáš tuto práci (nebo už jsi si ji dal), mohla by kompilace fungovat. Možností bude asi i použití příslušného manageru pro MikTeX nebo ekvivalentně spustit mpm na příkazovém řádku s příslušným parametrem (podívej se na přehled parametrů pro MikTeX, třeba zde). Znova připomínám, že ačkoliv mám distribuci z roku 2017, našel jsem v ní pouze verzi 4.0, ačkoliv na CTAN je verze 4.1 s datem vzniku v roce 2010. Takže pokud si ručně nenahrazoval soubory, bude dost možná fungovat i automatický update přes tvůj manager.

Offline

 

#6 11. 05. 2018 16:16 — Editoval Ferdish (11. 05. 2018 16:19)

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

Aha rozumiem, nevedel som, že máš na mysli obyčajný príkazový riadok Windows :-) myslel som, že existuje nejaký špeciálny command line priamo v štruktúre MikTeXu.

Každopádne, skúsil som nakopírovať jednotlivé zložky zo .zip archívu do príslušných zložiek hl. adresára MiKTeX 2.9 ako si pôvodne navrhoval - myslel som, že by sa to cez MiKTeX Update Manager podarilo rozchodiť. Bohužiaľ, update sa nepodaril - defaultné umiestnenie updatu na nete nefungovalo a alternatívne som nemal. Ani cvičný súbor apstemplate.tex sa mi kvôli tomu nepodarilo skompilovať.

Tak som si zvolil alternatívne riešenie - vykašľal som sa na celý MiKTeX a prešiel som na TeX Live :-)

Offline

 

#7 11. 05. 2018 20:54

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

↑ Ferdish:

Připojuji ještě scan obrazovky z TeX Live Manager (klasicky přes Start).

//forum.matweb.cz/upload3/img/2018-05/64741_2018-05-11_205142.jpg

Napsal jsem do vyhledávání revtex a viděl několik položek. Mezi nimi i "revtex" a "revtex4". První z nich má specifikaci 4.1r. Dvojím poklepáním na tuto položku se zobrazily podrobnější informace a rozbalením dalšího tlačítka "+" se zobrazily detailnější informace s jednotlivými cestami k souborům balíku. Dříve jsem hledal rovnou na disku a asi mi uniklo, že tam jsou obě verze. Koukal jsem na tu nesprávnou. (Omluvám se za zmatení.)

Pokud máš tedy novější verzi TeX Live (např. 2017), měla by být tebou požadovaná verze revtex-u nainstalována. Ověř nyní možnost kompilace, ale myslím, že to bude OK.

Přeji vše dobré.

Offline

 

#8 12. 05. 2018 00:36

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Inštalácia REVTeX 4.1

Zohnal som si 2018ku, kompletnú. Oba revtexy tam mám a sú updatované.

Offline

 

#9 12. 05. 2018 00:42 Příspěvek uživatele Ferdish byl skryt uživatelem Ferdish. Důvod: duplicita

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson