Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#26 07. 04. 2019 14:15

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4865
Reputace:   125 
 

Re: Je kvantová fyzika pouhá aproximace pomocí pravděpodobnosti?

Co mě třeba hlava nebere - dnes už každý ví že na světě je vícero těchhle náboženství, a každé z nich má své teology a svoji teologii - a každá z těch teologií tvrdí něco jiného (takže jsou navzájem v rozporu) - a nikomu (z těch lidí co se tím zabývají) to nepřijde divné...

Offline

 

#27 07. 04. 2019 14:32

Fask
Zelenáč
Příspěvky: 12
Škola: GSV - IT
Pozice: Student
Reputace:   -4 
 

Re: Je kvantová fyzika pouhá aproximace pomocí pravděpodobnosti?

↑↑ MichalAld:
No a to jě právě to, že pokud nevidíme tyto subatomární částice, jak můžeme říci že existují? Samotná fyzika je potvrzená na faktech, tyto fakta dosahují až k potvrzeným informacem kterými jsou třeba to, že víme, že existují nějaké molekuly, atomy ale o subatomárních částicích se dá již těžko říci jestli opravdu existují (možná známe ještě elektrony).

Co se týče toho AFM, tak to jsem opravdu nevěděl že si to může člověk dokonce i sestrojit a děkuji za novou myšlenku.

Offline

 

#28 07. 04. 2019 14:53

Fask
Zelenáč
Příspěvky: 12
Škola: GSV - IT
Pozice: Student
Reputace:   -4 
 

Re: Je kvantová fyzika pouhá aproximace pomocí pravděpodobnosti?

↑↑ MichalAld:
Jsem názoru, že teologie která mluví o bohu, se může po fyzické stránce nazívat vesmír. Každá teologická teorie se dá nějak vysvětlit (nebo se bude dát vysvětlit dřív nebo později).

Ano, to je vskutku lepší poznatek.

Teologie se dá pouze připodobnit, né srovnávat...

Kdyby byl základem každé vědy nevíra, nemůžeme ani věřit tomu, že například čas * rychlost se rovná dráze a můžeme pouze jen a jen celý život pochybovat.

Offline

 

#29 07. 04. 2019 14:55

Fask
Zelenáč
Příspěvky: 12
Škola: GSV - IT
Pozice: Student
Reputace:   -4 
 

Re: Je kvantová fyzika pouhá aproximace pomocí pravděpodobnosti?

MichalAld napsal(a):

Co mě třeba hlava nebere - dnes už každý ví že na světě je vícero těchhle náboženství, a každé z nich má své teology a svoji teologii - a každá z těch teologií tvrdí něco jiného (takže jsou navzájem v rozporu) - a nikomu (z těch lidí co se tím zabývají) to nepřijde divné...

Protože věří tomu, čemu věřit chtějí. Názor změní pouze teolog této teologie ale i věřící lidé této teologie se budou v zápětí vyvrátit pravdu samotnému teologovy teologie :) .

Případně jeho názor změní pouze nějaká ,,bájná bytost"

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson