Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 28. 06. 2019 20:57

aoiffe
Zelenáč
Příspěvky: 21
Škola: PřF UHK
Pozice: student
Reputace:   
 

Latex - číslování kapitol

Ahoj, předem se omlouvám, jestli zde téma už je, ale hledám už 2 dny a zatím jsem nenašla odpověď na svou otázku.

Ráda bych číslovala kapitoly v bakalářské práci tak, jak je uvedeno v obsahu, tj.
Úvod
1 Název kapitoly
1.1 Název podkapitoly
2 Název kapitoly
at.
Závěr

Nechci mít uvedeno u kapitol "Kapitola 1" a pod tím "Název kapitoly", ale chci mít rovnou v textu v práci "1 Název kapitoly". Tj. i číslování kapitol tak, jak je uvedeno v obsahu. Vím, jak můžu smazat "Kapitola 1", ale neřeší to můj problém s tím, aby u té kapitoly bylo uvedené i číslo kapitol. Čísla podkapitol jsou v pořádku.

Typ dokumentu je article.

Prosím, poradil by mi někdo? Děkuji předem.

Offline

 

#2 04. 07. 2019 21:24

Marian
Místo: Mosty u Jablunkova
Příspěvky: 2512
Škola: OU
Pozice: OA, VSB-TUO
Reputace:   67 
 

Re: Latex - číslování kapitol

Je chvályhodné, že chceš psát závěrečnou práci pomocí typografického systému LaTeX. Ve tvém příspěvku je ale několik zvláštností.


1. Pokud začíná tvá preambule \documentclass[...]{article}, určitě nebudeš mít popisovaný problém a nadpisy sekcí budou mít formát shodný jako v obsahu (viz výše ve tvém příspěvku).

2. Třída article nemá část, která by se nazývala kapitola (tj. příkaz \chapter není legitimní). Abys mohla použít \chapter, musela bys použít třídu report nebo book (vyjmenovávám pouze standardní třídy v LaTeX-u).

3. Psát bakalářskou práci jako třídu article je nesmysl. Využij nejlépe třídu \documentclass[...]{report}, kterou bude patrně nutné upravit podle platné legislativy UHK týkající se zpracování závěrečných prací.

Konečně mě napadá položit otázku, zda nemáte na UHK nějakou šablonu pro psaní závěrečných prací v LaTeXu. Něco málo jsem našel na této stránce; otevři si soubor thesis.pdf.

Offline

 

#3 02. 08. 2019 16:14 — Editoval vanok (03. 08. 2019 18:59) Příspěvek uživatele vanok byl skryt uživatelem vanok.

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson