Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 12. 11. 2019 16:19

GregoryMensonHmm3
Příspěvky: 28
Reputace:   
 

Postup konstrukce

Dobrý den,
na základní škole nám bylo řečeno, že se postup konstrukce naučíme na SŠ. Je tu druhák a je mi řečeno, že jsem to již musel slyšet na základní škole... Takže kromě toho, že nám to učitel popíše na určitých příkladech jsem v koncích. Chápu nějaké základní "znaky" jako je $\perp\parallel \sphericalangle  $ atd. Samotnout konstrukci chápu, ale potřebuji se naučit zápis postupu konstrukce. Nemáte nějaké doporučení, jak se to efektivně naučit anebo procvičit?

Věřím, že to má pevný systém, něco jako když programujete cykly ( "for (deklarace proměnné; logický výraz; krok);" ). Hodně odkoukám ze zápisů, třeba jako je $G, G = \{x\in \varrho , |\sphericalangle AXB| = \gamma  = 60°\}$ ,ale vždycky se tam vytasí něco, co jsem předtím neviděl a sám bych to napsal jinak a určitě ne dobře.


Díky

Offline

 

#2 14. 11. 2019 11:32 — Editoval Rumburak (15. 11. 2019 12:56)

Rumburak
Místo: Praha
Příspěvky: 8691
Reputace:   502 
 

Re: Postup konstrukce

↑ GregoryMensonHmm3:

Ahoj. 

Rozumnému učitali na SŠ by mělo stačit, kdybys uměl popsat konstrukci pomocí hovorového
jazyka,  například

"Najdeme střed S úsečky AB", "Sestrojíme kružnici se středem S a poloměrem 5 cm "

a podobně. Ale něco z formálního jazya by ses naučit mohl, např.

       $G = \{X\in \varrho , |\sphericalangle AXB| = 60°\}$

znamená "G je množina všech takových bodů X z množiny (např. roviny) $\varrho$, které
splňují podmínku,  že úhel AXB  je 60 st."

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson