Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 04. 03. 2020 20:08

B.Monca
Zelenáč
Příspěvky: 1
Reputace:   
 

Pozdě na to začít s matematikou ?

Ahoj,

ráda bych znala názor lidí, kteří se věnují matematice nebo jí studují.
Je mi 30 let a matematika mi nikdy problém nedělala, ale nikdy jsem se jí nevěnovala navíc. Vždy jen v rámci hodin matematiky.

Před cca 1-1,5 rokem jsem se začala matematice věnovat ( v rámci možností matky od dvou dětí ) a začala uvažovat o studiu matematiky se zaměřením na vzdělávání.

Moje okolí mi to vymlouvá, že jsem už stará a nemá to smyl, že pokud se člověk nevěnuje matematice od mala a nemá napočítáno, tak to již nemá význam.

Ráda bych znala i Váš názor - je již opravdu pozdě na to stát se učitelkou matematiky?

Offline

 

#2 04. 03. 2020 20:17

Stýv
Vrchní cenzor
Příspěvky: 5692
Reputace:   215 
Web
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Je jenom jeden způsob, jak to zjistit. :-)

Offline

 

#3 04. 03. 2020 20:42

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Myslím si, že třeba to co je potřeba k výuce na ZŠ by dospělému člověku nemělo dělat problém se doučit. Ale u posledního ročníku gymnázia by to mohlo být jinak:-)

Offline

 

#4 04. 03. 2020 22:39 — Editoval Ferdish (04. 03. 2020 22:58)

Ferdish
Zablokovaný
Příspěvky: 4173
Škola: PF UPJŠ (2013), ÚEF SAV (2017)
Pozice: vedecký pracovník
Reputace:   81 
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Plus treba zvážiť životné okolnosti. Ak chceš matiku na VŠ úrovni obstojne ovládať, tak treba zabudnúť na externú formu štúdia (pokiaľ to nerobíš iba kvôli titulu). Avšak ako denná študentka nebudeš môcť pracovať na plný úväzok čo sa odrazí na tvojom prijme.

Nepíšeš či v súčasnosti pracuješ alebo si na materskej lebo tvoje deti sú ešte malé, ale budeš musieť počítať s obmedzeným príjmom do rozpočtu. Ak tvoj partner zarába dosť, aby z veľkej časti pokryl náklady sám alebo máš výpomoc od rodiny tak OK, ale v opačnom prípade je to na seriózne zváženie.

Offline

 

#5 04. 03. 2020 23:29

auditor
Příspěvky: 150
Reputace:   
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

↑ B.Monca:

Jednooborovou matematiku se zaměřením na vzdělávání je možno studovat kombinovaně na Pedagogické fakultě UK.

https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/i … obor=22403

Offline

 

#6 05. 03. 2020 11:20

check_drummer
Příspěvky: 4634
Reputace:   99 
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

↑ B.Monca:
Nikdy není pozdě. :-)
Záleží také jak staré děti chceš vzdělávat.
Spíš jde o to nebát se myslet. :-)


"Máte úhel beta." "No to nemám."

Offline

 

#7 05. 03. 2020 23:15

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4879
Reputace:   125 
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Diskuse stran toho, jestli má smysl se učit matematiku je čistě filozofická ... stejně tak se můžeme ptát na smysluplnost čehokoliv jiného.

Ale tvrzení, že když se to člověk nenaučil na základce, že už se to později naučit nemůže je určitě blbost.

Takový Einstein se učil "pořádnou" matematiku (=tenzory, variety a diferenciální geometrii) až někdy ve 30 letech, a ač to bylo pro něj dost utrpení (né že bych se úplně divil) stačilo mu to k tomu, aby vymyslel svoji nejslavnější teorii - Obecnou relativitu.

Offline

 

#8 05. 03. 2020 23:46 — Editoval vanok (10. 03. 2020 21:17)

vanok
Příspěvky: 14452
Reputace:   741 
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Pozdravujem ↑ MichalAld:,
To co hovoris o schopnosti asimilovat matematicke vedomosti v hocijakom veku, pre niektorych ludi je to pravda. 
No vsak statisticky povedane, odpoved je nie. 
Napr. ak niekto si nezapamätal tabulky tzv malej nasobilky, do 15 rokov ( koniec ZS) bude to mat velmi tazke.   ( alebo nedokaze to robit inac ako z kalkulackou). 
Tiez, ak niekto neasimiloval zaklady algebry dostatocne skoro, to casto nedokaze urobit neskor. 
Prikladov na to je velmi vela, i ked je niekolko mimoriadnych vynimok. 

Iste aj ↑ B.Monca: je taka vynimocna osoba a potom by bola skoda aby neskusila splnit jej sen.


Srdecne Vanok
The respect, the politeness are essential qualities...and also the willingness.
Do not judge the other one.
Ak odpovedam na nejaku otazku. MOJ PRINCIP NIE JE DAT ODPOVED ALE UKAZAT AKO SA K ODPOVEDI DOSTAT

Offline

 

#9 10. 03. 2020 20:09

mukel
Příspěvky: 242
Reputace:   
 

Re: Pozdě na to začít s matematikou ?

Nikdy nie je neskoro. A ako sa hovorí... keď to neskúsiš, nedozvieš sa.


Pomohol som? Nemusíte ďakovať.
Zvyšenie reputácie postačí. ;-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson