Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 18. 04. 2020 22:27 — Editoval jelena (18. 04. 2020 23:47)

Secretplease
Zelenáč
Příspěvky: 13
Škola: Gymnázium
Pozice: Student
Reputace:   
 

Gravitační pole

Dobrý den/ Ahoj,

žádám o pomoc s úkoly...
Fyzika není úplně můj obor, zajímám se spíše o humanitivní předměty a fyziku absolutně nechápu. Kvůli samostudiu nemohu pochopit látku, ano mám nějaké zdroje, ale jak jsem zmiňovala, nechápu to, potřebuji nutně pomoct s úkoly :(



3. Jak velkou gravitační silou se přitahují navzájem 2 dotýkající se homogení koule, každá o poloměru 25cm a hmotností 4 tuny?

Offline

 

#2 18. 04. 2020 23:15

surovec
Příspěvky: 981
Reputace:   23 
 

Re: Gravitační pole

↑ Secretplease:
3. Tvl, z čeho ty koule jsou???

Offline

 

#3 18. 04. 2020 23:48

jelena
Jelena
Místo: Opava
Příspěvky: 30020
Škola: MITHT (abs. 1986)
Pozice: plním požadavky ostatních
Reputace:   100 
 

Re: Gravitační pole

Zdravím,

↑ surovec: humanitivní kolegyně jistě ocení úroveň konverzace. Téma přesunu do Fyziky, nechám k diskusi tuto podnětnou úlohu.

↑ Secretplease: další úlohy prosím po jedné do samostatných témat viz pravidla + alespoň odkaz na materiál, který jsi četla. V úvodním tématu sekce Fyziky jsou užitečné odkazy, doporučuji a děkuji za pochopení.

Offline

 

#4 19. 04. 2020 09:23 — Editoval MichalAld (19. 04. 2020 09:26)

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4882
Reputace:   125 
 

Re: Gravitační pole

Secretplease napsal(a):

fyziku absolutně nechápu.

Mě zase přijde absolutně nefér (vůči těm, co se aspoň trochu snaží sami něco dělat) aby ses ve škole mohla chlubit splněnými úkoly aniž bys pro to hnula prstem...

Takže začni tím, že si nastuduješ Newtonův gravitační zákon a pokus se aspoň něco spočítat.

Secretplease napsal(a):

Kvůli samostudiu nemohu pochopit látku, ano mám nějaké zdroje, ale jak jsem zmiňovala, nechápu to, potřebuji nutně pomoct s úkoly

To je zajímavé, jak nikdo z těch, co nechápou látku nepotřebuje pomoct s jejím pochopením, každý potřebuje jen aby za něj někdo spočítal příklady...

Offline

 

#5 19. 04. 2020 09:23

MichalAld
Moderátor
Příspěvky: 4882
Reputace:   125 
 

Re: Gravitační pole

surovec napsal(a):

↑ Secretplease:
3. Tvl, z čeho ty koule jsou???

Holt má někdo koule, no...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson