Matematické Fórum

Nevíte-li si rady s jakýmkoliv matematickým problémem, toto místo je pro vás jako dělané.

Nástěnka
22. 8. 2021 (L) Přecházíme zpět na doménu forum.matweb.cz!
04.11.2016 (Jel.) Čtete, prosím, před vložení dotazu, děkuji!
23.10.2013 (Jel.) Zkuste před zadáním dotazu použít některý z online-nástrojů, konzultovat použití můžete v sekci CAS.

Nejste přihlášen(a). Přihlásit

#1 05. 06. 2020 11:26

Chemik01
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Jaderná chemie

Dobrý den,
jsem studentem gymnázia a velmi mě baví chemie a matematika. Velmi mě zaujal obor Jaderná chemie. Předpokládám, že zde musí být výborná znalost fyziky. Má otázka zní jde obor vystudovat i když se jednou za čas peru s fyzikou??
Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 10. 06. 2020 12:18

edison
Příspěvky: 2622
Reputace:   47 
 

Re: Jaderná chemie

Myslím, že u toho zas tak moc fyziky navíc nebude, jen pár drobností okolo radiace, štěpení a bezpečnosti. Prostě je to chemie jako každá jiná, akorát se v ní vyskytují prvky, které jsou běžným chemikům zapovězeny. A bude tam asi dost jiných pracovních postupů, aneb co by člověk normálně vzal do ruky, tady bude brát manipulátorem a koukat na to přes tlustý sklo horký komory.

Rozhodně, jestli tě baví matematika, tak bys s fyzikou neměl mít velký problém. Jak se říká, fyzika je aplikovaná matematika, chemie převlečená fyzika.

Offline

 

#3 12. 06. 2020 16:03

Chemik01
Zelenáč
Příspěvky: 5
Reputace:   
 

Re: Jaderná chemie

Děkuji za odpověď. Mám rád hrozně moc matematiku a fyziku. A super věc co na tom oboru je ta, že kromě toho, že mě to zajímá to má i dobré uplatnění ne?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson